В Херсоні за круглим столом зібрались представники національних меншин

4 года назад 0

Представники польської, єврейської, корейської та німецької громад зібрались аби обговорити питання розвитку партнерств в науковій, культурній та економічній сферах. Говорили присутні й про перспективи побратимських стосунків з містами — побратимами, які за останні роки, дуже занепали, а деякі й зовсім втрачені. Як розповіла Розалія Ліпинська, голова Херсонського обласного польського товариства «Полонія» , дуже соромно за місцеве та обласне керівництво, яке не знаходить часу аби зустрітися з приїжджими гостями. Люди завітали до нас з відкритою душею, з подарунками, а чиновники їх ігнорують, каже вона.

Про свій досвід спілкування з херсонським міським головою, розповів й Володимир Рефлер — голова ГО “Херсонське обласне товариство німців “Відергебург” . Записавшись на особистий прийом й потрапивши до кабінету чиновника він зрозумів, що владі геть не потрібні ніякі побратимські стосунки з іншими містами світу.

Заступник голови ГО “Єврейський благодійно-громадський Центр “Хесед Шмуель”, Олена Гельман розповіла присутнім, що в Херсоні та області багато місць пов'язаних з історією єврейського народу. Але немає якісно розробленого туристичного маршруту який міг би приваблювати туристів, наприклад, як Умань.

За словами Андрія Яценко, директора ООО «МЖК Херсон» , зараз таке ставлення влади не лише до іноземних гостей, але й до своїх. Наприклад, місцевий архітектор Михайло Вустянский, який нещодавно отримав державну нагороду за реалізацію громадського простору і зони відпочинку у Миколаєві, не має можливості реалізувати такий проєкт у рідному місці. Місцеві чиновники не зацікавленні у розбудові Херсону, усі їх зусилля спрямованні на збагачення та власну наживу.

Аби змінити ситуацію, що склалася, присутні ухвалили рішення звернутися до майбутніх депутатів з дорученням у разі обрання, особливу увагу звернути на розвиток партнерства в науковій, культурній та економічній сферах міст — побратимів, та налагодженню побратимських стосунків. Приділити увагу впровадженню в навчальних закладах міста Херсона історії та культурних традицій народів, які створювали та розвивають Херсон.