
В окупаційних школах на Каховщині не вистачає не лише канцелярії
10 часов назад 0
«У школярів канікули, а адміністрація продовжує відпрацьовувати заявки від педагогічних колективів, – похвалився у своєму телеграм-каналі окупаційний голова Каховського «муніципального округу» Павло Філіпчук. – Завдяки нашому «Бюджету участі» – через благодійний фонд «Лепта» – закуплена нова партія товарів. Для всіх п’яти шкіл».
«Ще раз висловлюю вдячність нашим підприємцям. Небайдужим і відповідальним. Дякую!» – написав колаборант. «Голова Каховського муніципального округу Павло Філіпчук завжди намагається підтримати територіальне громадське самоуправління і некомерційні організації на території округу , – додала у соцмережі окупаційна адміністрація. – Цього разу він передав громадським організаціям набір канцтоварів для організації дозвілля дітей».
«Наш благодійник відрапортував про передачу канцелярії у Роздольне, – прокоментував новину окупаційний телеграм-канал «Каховский Городской Быт», який адмініструють «політичні опоненти» Філіпчука. – Але є нюанс». «Нюанс» цей у тому, що канцелярське приладдя – українського виробництва!Тобто ніякі підприємці нічого не купували – Філіпчук продовжує розкрадати непрацюючі школи, аби частину з розграбованого передати у працюючі. Для створення іміджу вправного господарника, звісно.
Проте зі шкільним господарством у зрадника мало що виходить. Наприклад, окупаційну школу в Архангельській Слободі йому 8 місяців (!) допомагали ремонтувати одразу два «міністра». «Можу з радістю оголосити про закінчення ремонту Архслобідської школи, – написав Філіпчук у Телеграм. – Частина споруди знаходилась в аварійному стані. У боковій стіні виникла тріщина. Її розмір збільшувався практично з кожним місяцем. Потрібний був терміновий капітальний ремонт аварійної стіни. У протилежному випадку постало б питання про закриття навчального закладу. А у нашому окрузі і так працює всього п’ять шкіл».
«Хочу висловити подяку від жителів нашого округу і від себе особисто за швидке реагування і ефективне вирішення проблеми міністру будівництва Сергію Козупиці, міністру освіти Людмилі Ковтун, – написав Філіпчук. – Тепер можна сказати з упевненістю – 1 вересня, у день знань, оновлена школа, як і має бути, відкриє свої двері для учнів».
Але це, як кажуть, не точно, бо в окупаційній школі досі немає великої частини колективу. Зокрема, досі не закритими є вакансії соціальних психолога і педагога, заступників директора з навчальної роботи і з безпеки, вчителів історії і англійської мови, двох водіїв шкільного автобуса.
Богдан СТРАЖАК,