В Україні дозволили писати «росія» та «москва» з малої літери: у яких випадках
1 год назад 0
Написання слів "росія", "москва" та подібних з малої літери в неофіційних текстах не буде вважатись помилкою в Україні.
Написання слів "росія", "москва" та подібних з малої літери в неофіційних текстах не буде вважатись помилкою в Україні. Про це Національна комісія зі стандартів державної мови.
Зазначається, що комісія розглянула питання про написання назви країни-агресора з малої букви, зважаючи на героїчну боротьбу українського народу за незалежність нашої держави та взявши до уваги звернення в соціальних мережах віце-прем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.
Нацкомісія обговорила це питання урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України.
"Написання назв "російська федерація", "росія", "москва", "московія", "московське царство", "російська імперія"", "державна дума рф" тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру", — заявили в Нацкомісії.
Велика та мала літера у назві держави-агресора Після того, як росіяни здійснили повномасштабне вторгнення в України, назву РФ багато хто почав писати з малої літери.
Варто зазначити, що в Україні навіть пропонували перейменувати Росію на "Московію". У березні поточного року в Міністерстві культури нашої держави говорили, що для офіційного перейменування РФ необхідно, щоб таку ініціативу схвалили експерти.
Міністерство освіти і науки в одному зі своїх наказів передумало писати назву Росії з малої літери, оскільки такий документ не зареєстрував би Мінʼюст.
Очільник МОН Оксен Лісовий на своїй сторінці у Facebook написав, що "правопис "РФ" з великої літери — це помилка, але вимога нормопроектування".