В Україні з’являться платні автомобільні дороги
2 недели назад 0
В Україні з'являться платні автомобільні дороги. Таку заяву зробив заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач.
За його словами, поява в Україні платних доріг для транспортних засобів є однією із вимог Євросоюзу. Наразі вже розроблено відповідний законопроєкт. Зацікавлені відомства зараз його вивчають.
Деркач підкреслив, що на першому етапі планують зробити платними шість автомобільних доріг. Які саме – він не уточнив. Деркач лише зазначив, що зараз по цим дорогами ведеться аналіз руху транспортних засобів. Справа в тому, що для окупності таких доріг трафік має бути не менше ніж 18 000 автомобілів на добу.
Ідея про запровадження в Україні платних доріг (автобанів) з'явилася вже давно. У 2018 році навіть ухвалили закон про концесію доріг. У 2020 році Кабмін встановив максимальну вартість проїзду такими дорогами. У концесію планували передати шість автошляхів міжнародного значення: Харків – Дніпро – Запоріжжя, Бориспіль – Полтава, Херсон – Миколаїв, Київ – Житомир – Рівне, Ягодин – Ковель – Луцьк, а також Дніпро – Кривий Ріг – Миколаїв.
Наприкінці 2021 року Олександр Кубраков, який на той час був міністром інфраструктури, заявив, що перший автобан в Україні почнуть будувати у 2022 році. Його планували збудувати у три етапи за допомогою приватного інвестора.
Йшлося про автотрасу Краковець – Броди – Рівне, чия довжина мала скласти 280 км. Водії на цьому автобані мали рухатися зі швидкістю 130 км/год. Час проїзду маршруту мав становити 2,5 години. Передбачалося, що за проїзд по приватним автобанам потрібно буде платити 75 гривень за 100 кілометрів. Але через війну цей проект не почали реалізовувати.
Останнім часом, у 2024 році, в Україні знову заговорили про необхідність запровадження платних доріг для автомобілів. Спочатку це питання порушив член комітету Верховної Ради з транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко, а потім про нього заговорив і Сергій Деркач.
За словами Крейденка, перші платні дороги в нашій країні з'являться через 5 років, якщо вже зараз почнуть готувати відповідні зміни у законодавстві. Такі траси можуть бути, наприклад, у Дніпропетровській, Київській, Львівській, Одеській та Полтавській областях.