В Україні змінили список предметів, які заборонено пересилати поштою: нові правила
3 месяца назад 0
Пересилання продуктів харчування поштою в Україні тепер здійснюється за оновленими нормами. Зокрема, тепер заборонені до відправки продукти визначають не за загальним терміном придатності, а за конкретною датою його закінчення . Крім того, змінилися деякі інші вимоги до посилок.
Нові правила встановлені Кабінету міністрів № 1045 від 10 вересня 2024 року. Документ вносить зміни до більш старої постанови уряду від 8 вересня 2023 року № 958, якою і визначається список вкладень, заборонених у поштових відправленнях.
Згідно з новою постановою, під заборону підпадають харчові продукти, " якщо на планову дату доставки відповідного поштового відправлення одержувачу закінчується встановлений термін придатності таких харчових продуктів". Раніше йшлося про заборону на пересилання продуктів, термін придатності яких не перевищує 10 днів .
Крім того, Кабмін встановив чіткі вимоги щодо зазначення оголошеної вартості посилок . Вона повинна:
- встановлюватись виключно у гривні;
- бути зазначеною у документах не лише цифрами, а й словами.
При пересиланні деяких предметів також запроваджується вимога додавати до посилки опис її вмісту . Це правило поширюється на пересилання:
- дорогоцінних металів та ювелірних виробів;
- нумізматичної продукції Національного банку України, інвестиційних монет України;
- монет, що використовуються для нумізматичних цілей та їх колекцій.
Які речі заборонено пересилати поштою Список заборонених предметів і речовин міститься у вже згаданій постанові Кабміну № 958. Крім продуктів, у яких спливає термін придатності, до відправки по Україні всіма поштовими операторами не мають прийматись:
- готівка : національна валюта (крім нумізматичних монет та їх колекцій), іноземна валюта;
- алкогольні напої із вмістом етилового спирту понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць, тютюнові вироби, рідини, які використовуються в електронних сигаретах, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразка;
- зброя ;
- займисті або інші небезпечні речовини (наприклад, газ у балонах );
- токсичні та радіоактивні речовини, ртуть, кислоти, отруйні, їдкі речовини;
- тварини та отруйні рослини ;
- спеціальні технічні засоби негласного одержання інформації;
- біологічні агенти тощо.
При цьому в деяких випадках співробітники пошти зобов'язані звертатися до поліції . Це необхідно у разі виявлення таких предметів (їх вилучають правоохоронці):
- зброя;
- наркотичні засоби та психотропні речовини;
- токсичні та радіоактивні речовини;
- біологічні агенти (мікроорганізми, віруси, токсини тощо)
Виявлена у відправленнях Україною гривня повертається відправнику або пересилається адресату поштовим переказом. А іноземна валюта пересилається відправнику або одержувачу у листі з оголошеною цінністю з описом вкладення (та наступною оплатою за цим тарифом).
Для міжнародних відправлень діють дещо інші правила. Зокрема, у них також не можна класти низку документів : дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу. Винятком може бути пересилання закордонного паспорта під час воєнного стану.