В уряді ухвалили остаточне рішення щодо тарифів на газ для населення
4 месяца назад 0
Побутові споживачі, а також підприємства теплової комунального енергетики (ТКЕ), що виробляють тепло і гарячу воду для населення, користуватимуться пільговими цінами на газ до 30 квітня 2025 року. Таким чином, теперішні тарифи на газ залишатимуться незмінними ще 8 місяців.
Таке важливе рішення на засіданні Кабміну у п'ятницю, 23 серпня.
Отже населення та комунальники матимуть змогу пройти цю, мабуть найстрашнішу, воєнну зиму із пільговими тарифами на газ. Відповідно, тарифи на тепло та гарячу воду також мають залишатися незмінними, оскільки ціна на газ для підприємств ТКЕ не зростатиме.
"Ця зима буде дуже непростою. Попри ремонти та відновлення 24/7, у нас все ще залишається дуже багато пошкоджених об’єктів енергетики", — зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
На сьогодні у різних постачальників на ринку газу ціна на газ для населення різна, але в усіх вона не перевищує 10 грн/кубометр. Щоправда, переважна більшість населення України (98%) споживає природний газ від Нафтогазу. У нього тариф на газ для побутового сектору залишається довоєнним – 7,96 грн/кубометр. Водночас підприємства ТКЕ купують у Нафтогазу блакитне паливо ще дешевше – по 7,42. Саме ці два тарифи Нафтогаз триматиме незмінними ще 8 місяців.
"Робимо все можливе, аби цієї зими в кожній українській домівці було світло й тепло", — наголосив очільник уряду. Можливо, тарифи на ці послуги оновлять вже після війни Слід сказати, що в Україні законом встановлений мораторій на підвищення тарифів на газ, тепло та гарячу воду для населення, який має діяти до завершення воєнного стану і ще пів року після нього. Відповідний закон був ухвалений Верховною Радою ще в серпня 2022 року.
Отже, закріплення діючих тарифів до 30 квітня 2025 року може означати, що на ту дату війни в Україні вже не буде , і що з моменту завершення дії воєнного стану вже мине 6 місяців. Тобто, що воєнний стан в Україні мають скасувати до кінця жовтня 2024 року.
Однак, може бути й інший варіант: закон про мораторій на підвищення тарифів для населення скасують, і вартість комунальних послуг почнуть підвищувати під час війни. До такого кроку українську владу активно спонукають МВФ та решта міжнародних донорів. Вони мають намір скорочувати фінансову допомогу Україні.
Отже не виключено, що підмораторні комунальні тарифи надалі зростатимуть під час війни — так само, як тариф на електроенергію , який від початку повномасштабного вторгнення зріс уже втричі.