Вчителів-колаборантів на окупованій Херсонщині заміняють приїжджими
9 часов назад 0
Під час недавніх кількамісячних затримок зарплат вчителі-колаборанти лівобережжя продовжували вбивати у голови учнів «традиційні російські цінності» і не нарікали, чекаючи виплат. А вони немаленькі. «Середня заробітна плата вчителя Херсонської області складає близько 78-79 тисяч рублів», – розповів в ефірі окупаційного телеканалу «Таврия» заступник голови окупаційного уряду Сергій Черевко. Через це, мовляв, вдалось закрити кадровий дефіцит, але чомусь не місцевими, а приїжджими з Криму.
Тим, хто переїде працювати в окупаційних школах Херсонщини, обіцяють і набагато більші доплати. « З 1 січня 2025 року педагоги, які приїхали у нові регіони за програмою «Земський вчитель», отримуватимуть по 2 мільйони рублів, – написало окупаційне «Новое.Медиа». – Раніше такі виплати могли отримати лише вчителі, які переїхали на Далекий Схід».
Отримують мільйони на лівобережжі чи ні, поки невідомо, але непрохані гості з Росії вже є. Як і перші жертви серед місцевих колаборантів, чиї місця вони зайняли у школах. У цьому переконує окупаційний телеграм-канал «Капитан Очевидность в Херсоне», який опублікував анонімний лист однієї з підписниць.
«Я пропрацювала вчителем 17 років і завжди віддавала себе своєму покликанню , – йдеться у листі. – Я відчула полегшення, коли нас звільнили, тому що нарешті знайшла свободу говорити і викладати рідною російською мовою». Авторка написала, що з «великим ентузіазмом» ознайомилась з російською програмою і пройшла переатестацію – «і все це заради того, щоб за тиждень до початку семестру дізнатись, що мене звільняють». Про це їй, написала, повідомив директор, хоча запевнила, що працювала сумлінно, нарікань на працю не мала. Причину звільнення авторка назвала «особливо обурливою» – «зверху надійшло розпорядження виділити робочі місця для вчителів з Дагестану». І це, мовляв, стосується всіх шкіл лівобережжя. «Під скорочення, крім мене, потрапили ще два вчителя – фізкультури та історії, – йдеться у листі. – Я не шовіністка, у жодному разі, але хіба наші вчителі гірше колег з Дагестану? У плані володіння російською мовою ми, мабуть, кращі».
Авторка також запитала, до кого їй та її колегам, які потрапили у таку ж ситуацію, звертатись. Мабуть, ще не знає, що у росіян у таких випадках прийнято записувати відеозвернення до Путіна. Ні, той ніяк не реагує, але контент в інтернеті виходить, як правило, смішний.
Богдан СТРАЖАК,