Від школи залишились лише стіни: як працюють навчальні заклади в Херсоні
3 месяца назад 0
В Україні 6 жовтня відзначається день працівників освіти. Під час війни українським вчителям доводиться працювати у дуже важких умовах. Зокрема, у регіонах, що розташовані поруч з лінією фронту, – таких як Херсон.
Журналістка з Херсона Євгенія Вірлич розповіла , що в місті офлайн не працює жодна школа та інші навчальні заклади. Проте процес навчання не зупинився і продовжується онлайн.
Кількість вступників до вишів зменшилась
В Херсоні школи не працюють офлайн через те, що в місті була недостатня безпекова ситуація.
Станом на 1 вересня близько 200 навчальних міських закладів – не тільки школи, а й коледжі та університети – були або повністю зруйновані, або понівечені росіянами під час жахливих обстрілів. Тому навчатись в них офлайн неможливо. Однак діти в Херсоні продовжують навчання в онлайн режимі, – наголосила журналістка.
Попри те, що, наприклад, розбитий один зі старих навчальних закладів – 20-та школа, від якої залишились лише стіни , її учні продовжують навчання. Так само працює один з символів Херсона – Морська академія, хоча її головний корпус був знищений під час обстрілів росіян.
Частина херсонських навчальних закладів релокована , що ж стосується шкіл, то, за її словами, вони працюють онлайн.
Цього року була менша кількість вступників до вищих навчальних закладів. Це абсолютно логічно, тому що діти, які вже 2 – 2,5 роки перебувають в екзилі, асимілюються в нових громадах і, можливо, обирають інші університети для навчання. Однак всі наші заклади продовжують працювати, – підкреслила вона.
Дуже багато шкіл в перетворились на місця, де можна розміститись в разі обстрілу.
Також місцева влада планує побудувати комплексні приміщення для того, щоб в майбутньому діти мали можливість навчатись офлайн під землею в протирадіаційних укриттях.
Зараз триває війна, але навіть коли вона закінчиться нашою перемогою, сусід – Росія – у нас залишиться. Тому такі школи в Херсоні необхідні. Водночас це викликає дуже багато дискусій, щодо того, чи потрібно це робити прямо зараз , – зауважила Євгенія Вірлич.