Воїн з Херсонщини, вийшовши з окупації, став Героєм України

7 дней назад 0

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Герой України кримськотатарському військовослужбовцю Аліму Абдураманову з позивним "Татарін". Відповідний указ глава держави підписав 5 травня 2026 року.

Як пише Кримськотатарський Ресурсний Центр, 31-річний головний сержант розвідувальної роти отримав найвищу державну нагороду — орден "Золота Зірка" — за особисту мужність і героїзм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Алім Абдураманов народився у селищі Новотроїцьке. У 2015 році він брав участь в АТО на Донеччині.

Після початку повномасштабного вторгнення рф військовий опинився в окупації на Херсонщині. Попри небезпеку, він зміг виїхати з окупованої території, подолавши російські блокпости, щоб знову стати на захист України.

Спочатку Алім планував приєднатися до 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, однак згодом вступив до лав 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

У листопаді 2022 року військовослужбовець зазнав важкого поранення та втратив кінцівку. Попри це, він продовжив службу вже з протезом.

У Кримськотатарському Ресурсному Центрі зазначили, що історія Аліма Абдураманова є прикладом мужності, незламності та відданості Україні.

Нещодавно, в Одесі створили мурал, присвячений українським військовим, які брали участь у боях на Херсонщині, південному напрямку та віддали життя за Україну. На стінописі зображені троє бійців 39-ї окремої бригади морської піхоти — Святослав Алексапольський , Віталій Нестеренко та Денис Кучеренко .

Нагадаємо, уранці 3 травня російські військові атакували Херсон за допомогою безпілотників. Близько 05:50 під удар потрапив цивільний автомобіль, який перевозив працівників місцевого підприємства.

Невдовзі після першого удару окупанти здійснили повторну атаку. Під обстріл потрапила  карета швидкої медичної допомоги , яка прибула на місце події.