Втратили батьків. З окупації вдалося вивезти ще 6 дітей з Херсонщини

2 недели назад 0

На підконтрольну Україні територію повернули ще 6 дітей із тимчасово окупованої Херсонщини. 

Про це 4 квітня очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Серед них – тринадцятирічний хлопець, який втратив батька, а згодом і маму. Він залишившись один на тимчасово окупованій території Херсонщини. Рідних поруч не було, тому його влаштували до Новокиївського соціально-реабілітаційного центру для неповнолітніх. Тепер він у безпеці та буде разом зі своєю сестрою.

Ще двоє братів, 13 і 16 років, після смерті батьків залишилися під тимчасовою опікою двоюрідного брата, аби їх не розлучили й вони не потрапили до спеціалізованого закладу. Попри те, що хлопці висловили бажання возз’єднатися з сестрою на підконтрольній Україні території, представники служби у справах дітей на ТОТ та окупаційної поліції, без присутності законного представника, чинили на них психологічний тиск і залякували, намагаючись змінити їхнє рішення. Тепер брати перебуватимуть під опікою сестри.

Вдалося возз’єднати 14-річного хлопця з матір’ю — понад 4 роки вони не бачилися. 

Це повернення стало можливим завдяки Офісу Омбудсмана, Bring Kids Back UA, а також за участі Першої Леді Сполучених Штатів Америки Меланії Трамп.

Аби отримати допомогу для виїзду з окупованих земель на підконтрольну Україні територію можна звернутися :

До організації  Save Ukraine :

  • чат-бот в ,
  • номер гарячої лінії в Україні: 0 800 33 31 29.

До  Офісу Омбудсмана :

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту:  [email protected] ;
  • на гарячу лінію:  0800501720 ;
  • за телефоном:  044-299-74-08 .

Пошта  "Bring Kids Back": [email protected]. 

  • Станом на жовтень 2024 року на окупованих Росією територіях України 288 дітей із Херсонської області.
  • Директорка ініціативи Bring Kids Back UA Дарія Зарівна