
У Франківську отримали дипломи понад 500 випускників Херсонського держуніверситету
4 часа назад 0
В Івано-Франківську понад 500 випускників Херсонського державного університету отримали дипломи бакалаврів.
Як розповів кореспондентові перший проректор ХДУ професор Сергій Омельчук, уперше після початку повномасштабної війни університет організував випуск студентів лише на одному майданчику.
«Відразу після деокупації Херсона ми ще мали змогу здійснювати випуски на двох майданчиках – в Івано-Франківську та в Херсоні. Сьогодні ситуація в Херсоні така, що ми не можемо гарантувати безпеку життя і здоров’я здобувачам освіти та нашим викладачам. Тому цього року дипломи ми вручаємо лише тут », — сказав Омельчук.
Він зауважив, що дипломи отримали майбутні педагоги, економісти, правознавці, психологи та фахівці соціального спрямування, а також випускники медичного факультету, які під час навчання активно долучаються до роботи медслужб на прифронтовій території.
Перший проректор зазначив, що частина інфраструктури вишу у Херсоні зруйнована, інша — пошкоджена. «Всі навчальні корпуси, які у нас є в Херсоні, зазнали руйнувань. Всі корпуси студентського містечка теж пошкоджені», — сказав Омельчук.
Та Херсонський державний університет під час війни зумів не лише зберегти свою навчальну базу, а й відновити очне навчання. У цьому році близько 20% студентів вперше від початку повномасштабного вторгнення змогли приїхати і працювати поряд з викладачами в Івано-Франківську, куди вишу довелось переміститись у 2022 році.
Нині у ХДУ навчання переважно відбувається дистанційно. До нього можуть долучитись студенти з різних міст України, в тому числі і з тимчасово окупованих територій.
Отримати свій диплом педагога приїхав з передової 21-річний Олександр Тімєргєлєєв. Він майже рік поєднував службу з навчанням. Хлопець жив у Високопіллі.
«Ми прожили більше місяця в окупації і кілька днів під обстрілами. Коли ворожий снаряд влучив у наш будинок, ми швидко зібрались і виїхали до Кривого Рогу. Весь цей час я навчався онлайн» , — розповідає Тімєргєлєєв.Після деокупації селища Олександр із братом повернувся у Високопілля. Підлатавши дах будинку, обидва пішли на службу до ЗСУ, потрапили в морську піхоту, в бригаду безпілотних систем. Навчання продовжили дистанційно. «Ми бачили, що залишають по собі загарбники, і знаємо, що від них можна очікувати… Тому хотіли зробити свій внесок у звільнення нашої землі» , — каже Олександр.