У ХДУ триває навчання з курсу безпечного харчування дітей
3 года назад 0
Сертифікатна освітня програма «Організація харчування дітей в закладах освіти відповідно до принципів системи HACCP», що реалізовується в Херсонському державному університеті, набирає обертів. Наразі навчання стартувало ще для 18 слухачів.
Як зазначає доцентка кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, керівниця сертифікатної програми, співавторка навчального посібника «Стандартизація, сертифікація та управління якістю» Валентина Бурак, курс користується значним попитом. «Питання якісного та безпечного харчування гостро стоїть в усіх закладах освіти. І їх керівники, працівники харчоблоків, батьківські комітети, постачальники продуктів харчування вкрай потребують нових знань. Адже важливо, аби страви були не лише смачними, а й приготовані відповідно до сучасних вимог та були безпечними для дітей» , – розповідає Валентина Бурак. Вона відмітила широку географію слухачів, яка охоплює всю Херсонщину.
Від освітнього закладу навчання проводять завідувачка кафедри біології людини та імунології, доцентка Олена Гасюк; завідувач науково-дослідної лабораторії молекулярної біології, доцент Сергій Бесчасний. Також навчання проводять представники Держпродспоживслужби.
Відповідно лекції та практичні роботи проходять у спеціалізованих аудиторіях ХДУ, лабораторії ресторанних технологій та молекулярній лабораторії.
Протягом трьох днів слухачі вивчають особливості фізіологічно збалансованого харчування та важливість його організації в закладах освіти; отримують сучасні відомості про нормативно-правову базу організації харчування в закладах освіти України та вміння їх застосовувати в професійній діяльності; набувають практичних навичок щодо виконання норм харчування (картотека страв, журнал бракеражу готової продукції); вивчають відомості з розробки та застосування асортименту й технології страв і напоїв згідно останніх здобутків нутриціології. Та отримують теоретичні відомості й практичні навички розробки прогресивного меню і запровадження його в практику роботи їдалень закладів освіти.
У межах аудиторної та самостійної роботи лектори застосовують інтерактивні методи навчання (комбінування лекцій, практичних занять із використанням кейс-методів, ситуаційних завдань і елементів тренінгів), самонавчання.
Найголовніше, що слухачі отримують корисні поради щодо розробки меню, мають можливість на власні очі побачити етапи приготування страв, отримати знання щодо гігієнічно-санітарних вимог, інвентарю обладнання, систему знань про фізіологію харчування.
А також з правовими засадами організації харчування дітей в дошкільних та закладах загальної середньої освіти відповідно до принципів системи НАССР. Також торкнулися особливостей санітарних норм і безпечних харчових продуктів.
Пресцентр ХДУ