У Херсоні репрезентували виставку робіт одразу п’яти художниць
3 года назад 0
До 30-річчя незалежності в рамках проєкту "Мистецтво на зламі тисячоліть" Херсонський обласний музей репрезентував експозицію у виставковій залі Спілки художників на площі Свободи у Херсоні.
П'ять мисткинь і 50 робіт на всіх. Яна Голуб’ятникова, Ганна Кацуба, Оксана Оснач, Ксенія Стеценко та Ольга Гуляєва представляють свої роботи у виставковій залі.
Різні жанри, в основному олійний живопис, фігуративний, декоративний, авторський підхід, змішана техніка. В основному тут мені здається дуже яскраві мисткині", — каже авторка робіт Яна Голуб'ятникова.
У художниці на цій виставці майже 20 картин. Серед них — традиційний для художниці монументальний живопис. Яна показує одну з останніх своїх робіт "Блакить та глина". Моделлю стала сусідка по дачі, а з назвою допомогла творчість Йосипа Мандельштама.
Це вже була осінь наш виноград був зібраний, тільки їх лишився, я в них попросила виноград привезла кошичок і сфотографувала. Це була фотосесія, бо вона працює в неї дитина і вона не може позувати мені так довго як мені хочеться. Тому писала роботу за мотивами фотосесії.
Майже рік не могла знайти назву. Вона в мене висохла давно, але не могла виставити її, бо не було назви.Вже думала лишити без назви, нехай люди самі дивляться як хочуть, так і називають. Потім я перечитувала вірші й знайшла Мандельштама цей вірш. Мені здається дуже влучна назва, бо ця жінка складається із глини, просто матеріалу і лазурі ", — говорить Яна.
На виставці з десяток маленьких робіт Яни. Пише їх швидко, великими пензлями та переважно у яскравих кольорах, зізнається художниця.
" Маленькі роботи ніби перерва, ти можеш швидко зробити й видати те почуття, ту емоцію, яка тебе зараз надихає ", — говорить авторка.
Поруч роботи Ольги Гуляєвої. Їх тут п’ять, поєднані спільною тематикою, розповідає художниця. " Зараз актуально у наш час, потрібно захищати Україну, звертатись до елементів духовної культури нашого народу. Ця серія присвячена цій тематиці. Можна звернути увагу, перша робота з бабусею і хлопчиком, тут традиція ліпити сирних коників, яка прийшла з Гуцульщини ", — говорить Ольга.
Випадково на виставку потрапив Андрій. Зараз чоловік у відпустці. Служить у зоні ООС. До живопису має безпосереднє відношення.
" Позивний художник, я закінчив художню школу і педагогічний університет за спеціальністю вчитель малювання. Проходив повз не можу відмовити собі у задоволенні подивитись твори мистецтва ", — каже Андрій Баранов.
У виставковій залі ці роботи пробудуть до 21 грудня.
Суспільне Херсон