У Херсоні визначилися з практичними кроками оптимізації системи теплопостачання
3 года назад 0
Те, що комунікації, якими тепло має централізовано подаватися до житлових будинків та закладів “у ямі”, — не секрет ні для кого.
Цьогорічний опалювальний сезон “традиційно” почався з авралів — гарячих фонтанів посеред вулиць та у підвалах, і латкових ремонтів. Також застаріли й технології, якими місто досі користується.
Навесні цього року міськрада взяла участь у конкурсі “Проєкт енергетичної безпеки” USAID, спрямований саме на потреби міст у модернізації систем теплопостачання. І стали переможцями, партнерами Проєкту (переможцями також стали Дніпро, Луцьк, Полтава, Хмельницький та Сєвєродонецьк).
Донори допомагають у розробленні оптимальної модернізованої схеми теплопостачання міста; довгострокової стратегії розвитку системи; концепції для пріоритетних інвестиційних проєктів, кошторису; а також оцінити інвестиційний вплив та визначити потенційне джерело фінансування.
Виконувати роботи у Херсоні на замовленні USAID (ПЕБ) буде київське товариство з обмеженою відповідальністю «Інноваційне будівництво». Його директор Микола Степанов презентував у міськраді на координаційній нараді 24 листопада кроки реалізації проєкту.
Отже, товариство починає роботу за таким планом:
- збір вихідних даних;
- опис загальної інформації про місто;
- опис та аналіз показників стану теплопостачання міста;
- довгострокові цілі сталого розвитку системи теплопостачання;
- потенційні проєкти модернізації теплопостачання;
- сценарії розвитку системи теплопостачання;
- теплогідравлічні розрахунки та паспорт системи теплопостачання;
- фінансування реалізації схеми теплопостачання;
- аналіз впливу на довкілля.
Тож життя херсонців почало рухатися у напрямку того щасливого моменту, коли гарячі фонтани на вулицях стануть за дивину. Проте до фіналу ще дуже далеко, адже роботи над проєктом тільки починаються. А потім ще треба буде шукати кошти та інвесторів на його реалізацію.
Вгору