У Херсонському держуніверситеті вирішували питання організації освітнього процесу в умовах COVID-19

3 года назад 0

Сегодня, 31 серпня у Херсонському державному університеті відбулося чергове засідання ректорату. У ході зібрання присутні розглянули 18 питань порядку.
На початку засідання ректор ХДУ Олександр Співаковський вручив членам колективу грамоти, нагороди та подяки.
Перший проректор Сергій Омельчук доповів про підготовку до державної атестації університету в частині провадження наукової діяльності, про вступну кампанію до аспірантури ХДУ та про моніторинг наукових фахових видань університету категорії Б. «Минулого року до держаної атестації в науці ми робили певні узагальнені дані щодо науково-педагогічних працівників, що не збігалися з кафедрами та мали зауваження. Тепер на рівні кафедр та факультетів має бути сформований аналіз в частині впровадження того чи іншого наукового напряму», – зазначив проректор.
Стосовно вступної кампанії до аспірантури Сергій Омельчук зазначив, що у зв’язку із тим, що прийом документів співпав із вступними іспитами до бакалавратури та магістратури, не всі охочі мали змогу вчасно подати документи до аспірантури. Прийом документів продовжений до 2 вересня.
Виконуючий обов’язки проректора з навчальної та науково-педагогічної роботи Віталій Кобець розповів, як має бути організований освітній процес в умовах COVID-19: «Цього тижня буде сформований та підписаний ректором Наказ, щодо особливостей, які ми повинні включити в освітній процес. По перше – обмеження масових заходів, які не є обов’язковими для освітнього процесу. По друге – дотримання карантинних вимог учасниками навчального процесу. По третє – організація занять та наповнення аудиторії не більше, ніж на 50% і, головне, – дотримання маскового режиму та відповідної дистанції».
Проректорка з міжнародних зв’язків, науково-педагогічної роботи та комунікаційних технологій Оксана Лаврикова презентувала ескізи майбутнього сайту Херсонського державного університету, а також доповіла про організацію процедури вибіркових освітніх компонентів циклу професійної підготовки у 2020/2021 н.р. для третього (освітньо-наукового) навчального рівня, залучення та реалізацію міжнародних проєктів. «Кожний факультет має створювати міжнародні проєкти, брати участь у грантах, максимально активізуватися у цьому напрямку!», – наголосила Оксана Лаврикова. Про ефективність профорієнтаційної роботи та статистику потоку абітурієнтів до університету розповів проректор з соціально-гуманітарної та науково-педагогічної роботи Сергій Кузнецов. Так, найбільший відсоток випускників дає нам Академічний ліцей імені О.В.Мішукова та Гімназія №1. Також проректор надав інформацію про працевлаштування випускників ХДУ: 74% працевлаштовані за спеціальністю, близько 50% продовжили навчання (у різних формах) та лише 7% ще не влаштовані.
Проректор з фінансово-господарської та науково-педагогічної роботи Максим Вінник доповів, що гуртожитки готові до заселення студентів. Басейн Херсонського державного університету працює та має 100 абонементів, усі школи активні, з 1 вересня буде переглянутий розклад занять у зв’язку із початком навчального року.
Прес-центр ХДУ