У Міносвіти визначилися, чим замінити шкільним відмінникам золоті та срібні медалі

17 часов назад 0

Випускників середніх шкіл більше не нагороджуватимуть за відмінне навчання золотими та срібними медалями. Державний бюджет на це не виділятиме грошей. Натомість їм вручатимуть свідоцтва про середню освіту з відзнакою.

Такі роз’яснення дає Міносвіти.

Отже, випускники 9 класу, які мали оцінки, не нижчі за 10 балів з усіх предметів, що вивчають у 9 класі, а також не нижче 10 балів за підсумками державної підсумкової атестації (ДПА), отримають свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою. При цьому оцінки з 5 по 8 клас до уваги не братимуться.

Випускники 11-12 класів отримають свідоцтво про повну загальну середню освіту з відзнакою, якщо матимуть оцінки 10-12 балів з усіх профільних предметів та ДПА. При цьому оцінки за 10 клас врахують з тих предметів, вивчення яких закінчилось у 10 класі. 

У Міносвіти також роз’яснили, що медалей для відмінників не буде, оскільки держава не передбачила коштів у бюджеті на їхнє виготовлення. Водночас місцева влада може передбачити власні стимули для відзначення кращих випускників шкіл. До заохочення кращих учнів можуть також долучитись громадські об’єднання. Вони мають право за кошти місцевих бюджетів та спонсорів виготовити власні золоті і срібні медалі, щоб нагородити випускників.

Слід зауважити, що останніми десятиліттями в Україні відбулася певна девальвація золотих і срібних медалей. Подекуди у випускних класах налічувалось до десятка медалістів. Причому далеко не всі шкільні відмінники змогли підтвердити свої високі шкільні оцінки на ЗНО або на НМТ. Це відчутно знецінило шкільні медалі, і поставило справді найкращих випускників в один ряд із дітьми, яким ці медалі дісталися за високі посади їхніх батьків. Отже, "перезавантаження" шкільних відзнак було необхідним.