Українці масово скаржаться на блокування рахунків: банки розривають договори і відмовляються називати причини

9 месяцев назад 0

В Україні в результаті фінансового моніторингу банки ухвалюють рішення блокувати  частину рахунків. Це стосуються тих українців, які заробляють у конвертах.

"Вчора вранці заходив в акаунт, все було добре. В обід вибило – під час входу пише, що доступ заблоковано з метою безпеки. Телефоную на 3700 – робот каже, що договір розірвано, на пошту відправлено лист. Але ніяких листів не надходило, сповіщень у застосунку теж. Спробував ще раз подзвонити на гарячу лінію, щоб вияснити деталі – робот повторював репліки, без можливості з'єднання з оператором" , – поскаржився клієнт банку в профільному  "Мінфін".

Він зазначає, що користується послугами "Привату" вже 10 років, до того ж причин блокування рахунку він не розуміє. У банку називати причини не повинні.

Особливу увагу варто приділяти таким випадкам:

  • зняття незвично великої суми готівки в регіоні, де ви зазвичай не перебуваєте;
  • великі онлайн-покупки, особливо вночі;
  • отримання великої суми на картку та її виведення готівкою;
  • операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами на суму понад 30 тис. грн;
  • транзакції на суму 400 тис. грн і більше.

Рахунки українців блокують: як карають за криптовалюту
Шахраї крадуть гроші українців і одразу купують криптовалюту. Діє налагоджена схема: з картки жертви гроші переказують одразу на рахунок того українця, який продає криптовалюту.  Він, нічого не підозрюючи, продає, наприклад, частину свого біткоїну. Отримує на картку гривню. Проте згодом його рахунок блокує банк.

"Я продав криптовалюту на 10 тис. грн. Я не встиг витратити гроші, а мій рахунок заблокували нібито за шахрайські дії. Я звернувся до ПриватБанку, а мені тепер кажуть, що  потрібне або рішення суду, або щоб я повернув гроші жертві ", – поскаржився один із українців. Таких історій – сотні. Банки у своїх діях керуються чинними правилами.

ПриватБанк, як і будь-яка інша фінансова установа, реагує на скарги про те, що за допомогою картки їхнього банку здійснюються шахрайські перекази. Якщо під час перевірки виявляється, що справді жертва схеми переказувала на рахунок у банку гроші, такий рахунок заморозять. Знаючи це, шахраї користуються чужими рахунками,  власники яких думають, що вони беруть участь не у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом, а лише продають свою криптовалюту.