Українці можуть оскаржити рішення щодо інвалідності нових комісій: порядок та нюанси

5 часов назад 0

Як подати скаргу?
Експертні команди / Фото: ShutterstockУкраїнцям роз'яснили, як оскаржити рішення експертних команд, які замінили МСЕК.
Як передає  пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.
У зв’язку з реформуванням системи встановлення інвалідності в Україні та заміною медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди, у багатьох громадян виникають питання щодо їхніх прав і можливостей оскарження прийнятих рішень. Тому в МОЗ роз'яснили, як оскаржити рішення експертних команд, які замінили МСЕК.
Там зазначили, що для цього передбачено подання скарги в паперовій або електронній формі протягом 40 днів. При цьому Центр оцінки функціонального стану особи виконує важливу роль у забезпеченні об’єктивності та прозорості процесу оцінки повсякденного функціонування особи.
Зокрема, Центр оцінки функціонального стану особи:

  • здійснює організаційно-методичне консультування експертних команд;
  • перевіряє обґрунтованість рішень експертних команд та рішень, прийнятих до 01.01.2025 МСЕК;
  • розглядає скарги на рішення експертних команд.

Фахівці Центру оцінювання приймають заявки від громадян з усієї території України, незалежно від того, де людина живе або зареєстрована. Експертні групи формуються з медичних працівників, які представляють різні державні медустанови.
Бувають ситуації, коли заявник не згоден з рішенням експертів. На цей випадок існує спеціальний порядок подання апеляції на винесений висновок.
Зверніть увагу, що подати скаргу можна:

  • у паперовій формі – надіславши скаргу поштою до Центру оцінювання функціонального стану особи;
  • в електронній формі – звернувшись до лікаря, який має оформити скаргу в електронній системі з оцінки повсякденного функціонування особи.

Якщо людина хоче оскаржити рішення експертів, у неї є 40 календарних днів на подання скарги. Цей строк починає відраховуватися з того дня, коли заявнику або його офіційному представнику було направлено виписку з рішенням експертної команди.
У МОЗ також підкреслили, що в разі пропуску строку подання скарги з поважних причин (відрядження, тимчасова непрацездатність, військова служба), можна подати клопотання про його поновлення. Центр розгляне клопотання протягом 5 робочих днів.
Результати розгляду скарги:

  • підтвердження оскарженого рішення;
  • скасування оскарженого рішення;
  • формування нового рішення.