Українцям розповіли, які суми банківських переказів можуть потрапити під фінмоніторинг
10 месяцев назад 0
Нацбанк України здійснює контроль грошових переказів українців. Робиться це з метою легалізації доходів, які могли бути одержані злочинним шляхом. Громадянам розповіли, з якої причини та які суми підлягають перевірці.
У своєму YouTube-каналі адвокат Роман Симутін вирішив пояснити жителям України, які саме перекази можуть стати приводом для перевірки Національного банку. За його словами, вже багато українців отримали відповідні запити від банків, а деяким заблокували рахунки внаслідок перевірки.
Як зазначив юрист, зацікавити фінансову установу може лише клієнт, який щомісяця перевищує ліміт переказів – 400 тисяч гривень. Якщо ж у людини щомісячний обіг на карті становить до 30 тисяч гривень, то вона може не хвилюватись.
Симутін уточнив, що запит на перевірку можуть отримати ті, хто щомісячно проводять операції на суму від 30 до 400 тисяч гривень. Зокрема, це стосується клієнтів, які здійснюють десятки або сотні переказів, якщо оборот на їхній карті збільшився вдвічі, якщо було зняття більше половини коштів або отримано скаргу від людини, яка переказувала кошти.
Результатом перевірки можуть стати лише два сценарії:
- Фінустанова з'ясує всі необхідні деталі у клієнта та продовжить співпрацювати з ним;
- Фінустанова призупинить роботу та повідомить Держфінмоніторинг.
"Фінансовий контроль дійсно існує і щорічно стає більш ефективним, але правоохоронні органи вами гарантовано зацікавляться лише якщо ваші фінансові операції не просто трохи підозрілі, а мають винятковий та масовий характер" , — додав адвокат.
Він радить українцям не ігнорувати запити та довести банку, що вони не займаються незаконною діяльністю, сплачують податки або звільнені від них. Для цього потрібно надати відповідні документи: довідку про доходи, митну декларацію, копії довідок про отримання спадщини або грошових компенсацій або матеріального забезпечення.