Українцям заморозили мінімальну зарплату та пенсію: громадяни опиняться за межею бідності, — Пендзин

4 месяца назад 0

Кабмін у Бюджетній декларації погодив заморожування мінімальної зарплати та пенсії українців на наступні три роки. Якщо відповідне рішення підтримає Верховна Рада, громадяни опиняться за межею бідності.
Відповідну заяву зробив виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин. Якщо середня пенсія меншого розміру за фактичний прожитковий мінімум, то дохід таких людей недостатній. Зазначено, що такі громадяни ледве виживають, і держава навряд чи серйозно їм допомогає.
"Ті всі субсидії та інші виплати на ділі вписуються в той обсяг державного бюджету і в ту величину прожиткового мінімуму, який на сьогодні закладений в бюджеті та становить 3 тисячі гривень. Виходить, що держава повною мірою не забезпечує всі соціально незахищені верстви населення тим обсягом коштів, які необхідні їм для виживання протягом місяця" , — зазначив аналітик.
За словами Пендзина, бюджетна декларація, яку нещодавно надав уряд, передбачає заморожування прожиткового мінімуму. У 2025-2027 роках не індексуватиметься ні мінімальна зарплата, ні пенсія. Це пов'язано із відсутністю коштів – виплати залишаться у розмірі 8000 та 2361 грн відповідно. Причому лише у 2025-му згідно з макроекономічним прогнозом очікується інфляція на рівні 10%.
"Ми розуміємо, що ми живемо в війні і що є надзвичайно великі виклики для виживання держави, але є речі, які точно не можна відкладати на післявоєнний період. Є речі, які мають бути вирішені достатньо швидко, адже це виживання людей, зокрема тих, хто має ці кошти як єдиний соціальний дохід і є далеко за межею бідності",  — наголосив експерт.
Економіст прокоментував вимоги міжнародних партнерів України щодо перегляду комунальних тарифів, зокрема на електроенергію. Йдеться про рекомендації, а рішення має ухвалювати влада, виходячи із фактичних можливостей.
Не повинно бути такого, що низьку ціну на світло отримують і ті, хто мають тисячі квадратних метрів заміської житлової будови й використовують для її освітлення електроенергію у два рази дешевшу за ринкову. У такому разі порушується принцип соціальної справедливості.
Наголошено, що партнери ніколи не вимагають підняття цін без врахування соціальних наслідків. І пояснюють, що подорожчання має супроводжуватися конкретними адресними дотаціями тим категоріям українців, які не в змозі сплачувати повну вартість послуг.