Українців на тисячі гривень штрафують за паління трави: покарати можуть навіть тих, хто опинився поряд
3 месяца назад 0
В Україні за паління трави можуть оштрафувати на суму від 3060 до 6120 грн . Якщо ж пожежа призведе до значних наслідків, штраф може бути значно більшим.
Інколи покарати можуть навіть тих, хто траву не підпалював. Наприклад, як йдеться в матеріалах справи № 371/1455/23, "порушнику" вдалось скасувати протокол та штраф на 3060 грн, бо траву він не підпалював.
Позивач пояснив, що він знаходився на вулиці Нова у селі Польове Обухівського району Київської області та побачив у кінці городу дим. Потім підійшов з вилами, щоб "розтягнути" та загасити вогонь, саме в цей момент його і оштрафували.
"З метою вияснити в чому причина, взяв вили та пішов до дороги, де побачив, що димить папір, журнали, путівки, накладні та інше. З метою припинення диміння, вилами почав розтягувати папір. У цей час під`їхала машина марки "Шкода", з якої вийшов водій , показав посвідчення інспектора ДСНС та почав кричати, що димить, на його пояснення не реагував" , – йдеться в матеріалах справи.
Покарати можуть в тому випадку, якщо ви спалили гілки свого дерева. Як йдеться в матеріалах справи № 738/680/24, Менський районний суд Чеpнiгiвської областi відмовив місцевій жінці, яка просила скасувати штраф.
Як йдеться в матеріалах справи, на 3060 грн її оштрафували за те, що вона спалили "зелені насадження" на вул. Дружби в смт. Макошине Корюківського району Чернігівської області.
"Вона спалювала гілки плодового дерева, яке росло на її присадибній ділянці, а тому спалювання відбулося відносно антропогенної рослинності, а не природної, за випалювання якої законодавець не передбачив відповідальність у цьому випадку. На думку позивача, протокол складено особою, яка не мала повноважень на його складання", – йдеться в матеріалах справи.
Які штрафи передбачено законом Загалом спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності карається штрафом у розмірі від 3060 до 6120 грн . Штраф для посадових осіб становить 15-21 тис. грн . Однак цифри можуть збільшитись, якщо пожежа переходить на великі території (поле, луг, пасовища) та території природно-заповідного фонду.
Найбільші штрафи – 90-150 тис. грн – виписують за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці. Якщо під час пожежі загинули люди, можна отримати до 2-5 років позбавлення волі .
Спалювати листя, траву та іншу рослинність заборонено, оскільки при активному горінні рослинних залишків разом із димом у повітря виділяється отруйна суміш . До її складу входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали, бензпірен тощо.
Крім того, земляний покрив , на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Спалювання рослинності призводить до забруднення ґрунтів, повітря та води, а також може призвести до займання в лісових зонах.