Українців змушують платити за доставку газу, яким не користувалися: у яких випадках можна не платити

6 дней назад 0

Українці мають платити за доставку газу, навіть якщо взагалі ним не користуються. Для нарахування сум у платіжках використовують дані про об'єми споживання минулого газового року або мінімальні об'єми споживання. При цьому єдиний варіант, як не платити за доставку газу, – відключити газопостачання.​

Про це йдеться в Фактично українці платять не тільки за саму доставку газу, але й за можливість ним користуватись.  Оператори газорозподільчих мереж утримують інфраструктуру, вкладають кошти в ремонти. І за все це доводиться платити. Як пояснюють у "Нафтогазі", щоб не отримувати нарахування, треба щоб газ був або відключений, або написати заяву до облгазу з проханням відключити газ.

"Передусім вам необхідно звернутися до вашого оператора  ГРМ (обл- чи міськгазу), якому ви сплачуєте за доставку (розподіл) газу.  Саме він відповідає за облік та нарахування об’ємів спожитого палива. Оператору ГРМ потрібно надати: заяву про припинення постачання газу з розірванням договору про доставку (розподіл) газу; або докази про відключення",  – йдеться в роз'ясненні.

До речі, відключити газ (а разом з тим не треба буде платити за розподіл) можуть і попри бажання споживача. Наказ Міненерго № 285 передбачає такі причини для припинення газопостачання:

  • борг за газ;
  • відмова споживача від лічильника;
  • розірвання договору розподілу природного газу;
  • несанкціонований відбір газу;
  • несанкціоноване відновлення газоспоживання;
  • визнання в установленому порядку аварійним станом газорозподільної системи;
  • наявність заборгованості за несанкціонований відбір природного газу з ГРМ;
  • необґрунтована відмова від підписання акта наданих послуг;
  • відмова представникам Оператора ГРМ в доступі на об’єкти або земельну ділянку споживача тощо.

Варто зазначити, що важливо також вчасно подавати покази газового лічильника. Інакше вам і об'єм споживання, і розподіл газу можуть порахувати за усередненими об'ємами. А вони можуть бути вищими за реальні.

Як раніше писав OBOZ.UA​, в Україні тариф на газ для більшості споживачів з 1 січня залишиться на рівні 7,96 грн за куб. Комунальні тарифи не переглядатимуть щонайменше до кінця опалювального сезону.​