Українські банки активно передають правоохоронцям інформацію про сумнівні операції: скільки надіслали повідомлень

2 дня назад 0

В Україні у 2024 році Держфінмоніторинг виявив підозрілих операцій на 62,5 млрд грн. При цьому 99% відповідних повідомлень надходять від банків.
Про це повідомляє . Зазначається:

  • Загалом у 2024 році було отримано понад 1,75 млн повідомлень про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу.
  • 82% цих повідомлень стосувалися порогових операцій (сума, що дорівнює або перевищує 400 тис. грн і має хоча б одну з певних ознак – прояв сепаратизму, дистанційне відмивання засобів тероризму тощо).
  • Найбільше матеріалів перенаправили до Нацполіції та СБУ.

"За рік повідомлень збільшилося на 23%. 99% повідомлень про необхідну перевірку представляють банки, тоді як всі інші надходять від небанківських установ (кредитні спілки, страхові компанії, ломбарди тощо)", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: після перевірки понад 1 тис. матеріалів на загальну суму 62,59 млрд грн було направлено до відповідних органів. З них:

  • до Національної поліції – 31%;
  • в СБУ — 27%;
  • у НАБУ – 15%.

"Найменше матеріалів надійшло до Офісу Генпрокурора — 7%. Ще один матеріал був направлений до розвідувальних органів", – розповіли аналітики.

Держфінмоніторинг перевіряє фінансові операції двох видів: порогові та підозрілі. Підозрілі фіноперації не залежать від суми, а лише від наявності підозр та доказів в обслуговуючій людині банку. Це може впливати поведінка особистості, невідповідність наданої інформації та інші чинники.