Українським приватним компаніям можуть дозволити мати власні ЗРК

2 месяца назад 0

В Україні приватним компаніям можуть дозволити мати власні засоби протиповітряної оборони, щоб вони могли захищати свої об'єкти. Про це в ефірі "Апостроф TV" розповів старший офіцер командування Сухопутних сил ЗСУ підполковник Павло Кишкар.

За його словами, якщо приватні компанії в Україні матимуть власні зенітно-ракетні комплекси, ПЗРК, зенітні установки (тобто засоби ППО), то це знизить навантаження на військовий бюджет. А засоби ППО становлять у військовому бюджеті нашої країни велику частку. Кабмін витрачає на військовий бюджет дуже великі суми, щоб протистояти російським окупантам. Так, у І кварталі 2024 року витрати загального фонду держбюджету на сектор безпеки та оборони становили 408,2 млрд грн.

Павло Кишкар зазначив, що наразі вже розроблено законопроєкт, який передбачає появу в Україні "приватної ППО". Подробиці поки не відомі, але Кішкар таки дещо розповів про цю ініціативу.

По-перше, ідея "приватної ППО" належить деяким великим компаніям. По-друге, приватні компанії засоби протиповітряної оборони для себе готові купувати за власні кошти. По-третє, засоби ППО приватних компаній мають бути інтегровані у загальну систему ППО ЗСУ.

Коли законопроєкт, який дозволяє в Україні приватним компаніям мати власні засоби ППО, зареєструють у Верховній Раді? Кишкар це не уточнив. Він лише сказав, що законопроєкт вже розроблено.

Ще в жодній країні світу немає "приватної ППО". Але Україна зіткнулася із безпрецедентною агресією з боку РФ. Окупанти щодня завдають ударів по цивільній інфраструктурі нашої країни. ППО ЗСУ завдяки союзникам останнім часом стала помітно кращою. Але вона не може захистити усі цивільні об'єкти. Тим більше, що окупанти не припиняють масованих ударів крилатими та балістичними ракетами, безпілотниками.

До того ж у державному бюджеті не вистачає коштів на оборону, а міжнародні союзники хоч і надають допомогу у зміцненні української ППО, але роблять це не дуже швидко та не достатньо.

У такій ситуації в ідеї "приватної ППО", як нам здається, є певний зміст. Звичайно, треба почекати, коли відповідний законопроєкт з'явиться у загальному доступі, щоб дізнатися про подробиці ініціативи великих приватних компаній.