Уряд очікує масового виїзду чоловіків за кордон після війни: як Мінсоц планує втримати громадян

2 дня назад 0

Після завершення повномасштабної війни очікується масовий виїзд чоловіків за кордон. За даними дослідження аналітичного центру Rating Lab, 51% чоловіків у віці від 25 до 34 років планують або розглядають зміну країни для проживання. У Міністерстві соціальної політики мають намір втримати громадян – для цього розробляють спеціальні програми.

Відповідну заяву зробила заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак. Зазначено, що відомство розширює програми житлової підтримки та працює над створенням фонду соціального житла. Це допоможе забезпечити власними домівками більше людей.

За словами Марчак, у світі сформувався образ українців як розумних та працьовитих людей, тому перед державою стоїть завдання – щоб вони залишалися на Батьківщині й це було вигідно обом сторонам.

Посадовиця назвала три основні напрямки, над якими працює Мінсоцполітики:

  • розвиток громад, у яких хочеться жити;
  • створення робочих місць;
  • забезпечення житлом.

Дарія Марчак наголосила, що кожна громада має розвивати інфраструктуру, соціальні сервіси й комфортне для життя середовище в цілому. Вона вказала, що у демографічній стратегії є окремий пункт: повернути додому не лише тих, хто став біженцем з 2022 року, а й економічних мігрантів та українців другого покоління.

Першим фактором для повернення названо емоційний – це відчуття дому, рідних та близьких людей. Другий — можливість самореалізації в Україні, зокрема професійної. Влада фіксує гострий дефіцит кадрів у більшості галузей. Наступним кроком має стати активне інформування біженців про реальні вакансії та можливості, які наявні в Україні.