«Захищаю свій Херсон». 18-річний доброволець підписав «Контракт 18-24» і служить у морській піхоті

3 часа назад 0

Херсонець Михайло долучився до ЗСУ одразу, як йому виповнилося 18 років. Єдине, про що попросив, коли звернувся до рекрутингової групи — служити в херсонській бригаді. Зараз він новобранець 34 окремої бригади берегової оборони морської піхоти Військово-Морських сил ЗСУ.

Хлопець пройшов співбесіду, військово-лікарську комісію і підписав "Контракт 18-24".

"Для мене служба — це, в першу чергу, захищати свій Херсон, своїх рідних. Я вважаю, що якщо не захищати своїх рідних, місто, то буде біда. Якщо кожен піде, то буде якийсь результат"  — розповідає  новобранець Михайло з позивним "Чемп".

Коли почалося повномасштабне вторгнення, юнак був неповнолітнім. Під час окупації він залишався у Херсоні з родиною. Зізнається, вже тоді було бажання піти у військо. Остаточно прийняв рішення, коли у 2024 році через скидання вибухівки з дрона, загинув його батько. Михайло "Чемп" — доброволець, новобранець 34 окремої бригади берегової оборони морської піхоти Військово-Морських сил ЗСУ. Херсон, травень 2025 року. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
"Він їхав з дачі, з села Садове, через Антонівку і його атакував дрон. Спочатку відірвало ногу. Через пару днів він помер у лікарні. Це стало останньою краплею. Я твердо вирішив піти служити",
— згадує Михайло.

У листопаді 2024-го хлопцеві виповнилося 18. Каже, почав підшукувати для себе бригаду. Була єдина умова — воювати на Херсонщині. Згодом, коли 34-та окрема бригада берегової оборони морської піхоти Військово-Морських сил ЗСУ долучилася до програми, він звернувся до рекрутингового центру.

"Спочатку бригада не була включена в цю програму. Але для мене найголовніше було, щоб я залишився в Херсоні. Згодом мені зателефонував побратим і сказав, що тепер ця бригада є у контракті. Вже наступного дня ми почали готувати документи", — розповідає "Чемп". Михайло "Чемп" підписує прапор України. Херсон, травень 2025 року. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
За словами хлопця, фізичні навантаження його не лякають. До повномасштабного вторгнення він займався спортом. Їздив на змагання різного рівня. Нині разом з групою таких же добровольців готується відправитись на навчання за кордон.

34 окрема бригада берегової оборони морської піхоти Військово-Морських сил бере участь в проєкті "Контракт 18-24" з квітня 2025 року. Наразі, розказує  представниця рекрутингової групи Анна з позивним "Юта" , вже є група добровольців, які в процесі підписання контракту. Каже, більшість з них з Херсонщини, втім є й з інших міст.

"Попри те, що наша бригада недавно долучилася до програми, вже є певна кількість людей, які оформлюють документи. Ми вже попрацювали з цими добровольцями, прийняли заяви. Процес пішов доволі швидко", — розповідає Анна. Анна "Юта" представниця рекрутингової групи проєкту "Контракт 18-24". Херсон, травень 2025 року. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
"Контракт 18-24" – це можливість залучити до війська вмотивованих хлопців і дівчат. За умовами програми молодь, яка його підпише, крім заробітної плати, отримає один мільйон гривень, який виплачуватимуть у три етапи.

"Перша частина – це виплата у 200 тисяч гривень. Ці кошти доброволець отримує тоді, коли підписує контракт. Наступна виплата – 300 тисяч гривень виплачуються протягом п'яти днів після проходження всієї необхідної підготовки військовослужбовцем. І пізніше, при виключенні зі списків частини, тобто після того, як військовий відслужив рік, він отримує останню частину – 500 тисяч гривень", — говорить "Юта". Анна "Юта" розповідає умови прийняття на службу добровольців в проєкті "Контракт 18-24". Херсон, травень 2025 року. Суспільне Херсон
За словами представниці рекрутингової групи, контракт передбачає і соціальні пільги.

"В цьому випадку добровольцям надають розширений соціальний пакет. Тут є доплати до додаткової винагороди та за бойові завдання. Це, наприклад, компенсація житла за період служби, медичне забезпечення, іпотека під 0% річних, можливість добровольцям потім навчатися безоплатно. А також після закінчення контракту військовослужбовець буде демобілізований на 12 місяців" , — розповідає Анна. Листівки з інформацією про проєкт "Контракт 18-24". Херсон, травень 2025 року. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
Перед тим, як добровольці розпочнуть виконувати бойові завдання, каже представниця рекрутингової групи, вони пройдуть трирівневу підготовку.

"По-перше, вони проходять базову загальну військову підготовку протягом 45 діб. Далі їх можуть направити на фахову підготовку, це ще мінімум 14 діб. Пізніше йде курс адаптації в військовій частині, це теж 14 діб. І вже після цього військовослужбовець може бути залучений до виконання бойових завдань" — говорить "Юта".

Перш ніж підписати контракт, молодь проходить співбесіди та медичну комісію. Скільки людей зараз в процесі підписання "Контракту 18-24" у 34-й окремій бригаді берегової оборони морської піхоти Військово-Морських сил ЗСУ не розголошують.