ЗСУ отримають новий тип вітчизняної артилерії

11 месяцев назад 0

Збройні сили України незабаром матимуть новий тип вітчизняної артилерії. Про це у своєму інтерв'ю розповів бригадний генерал Сергій Баранов, який очолює Головне управління ракетних військ, артилерії та безпілотних систем Генштабу ЗСУ.

За його словами, українська оборонна промисловість наразі розробляє нові типи озброєння, зокрема артилерійського. Йдеться, зокрема, про нову буксирувану гаубицю. Вона повинна буде у ЗСУ замінити старі радянські артилерійські системи, такі як Д-20 калібру 152 мм та 2А65 "Мста-Б" калібру 152 мм, а також західні артилерійські системи M777 калібру 155 мм або FH70 калібру 155 мм, які Україна раніше отримала від західних союзників.

Що наразі відомо про нову буксирувану гаубицю, яку розробляють у нашій країні? Практично нічого. Можна припустити, що її створять на базі рішень, які були використані в українській самохідній колісній артилерійській установці 2С22 "Богдана".

Що стосується артилерії калібру 122 мм у ЗСУ, то її, напевно, замінять на артилерію калібру 105 мм. Можливо, йдеться про гаубицю з довжиною ствола 39 калібру. Але, можливо, калібр буде більшим, щоб забезпечити максимальну дальність стрілянини. Прийняття її на озброєння ЗСУ значно покращить логістику. Але до появи такої артилерійської системи ще далеко.

Бригадний генерал Баранов у своєму інтерв'ю також розповів, що продовжується створення нових українських ракетних комплексів, нових ракет. За його словами, під час випробування нова українська ракета знищила ціль на відстані 700 км. Баранов наголосив, що деякі нові системи озброєння вже знаходяться на стадії прототипів, і їх подальша розробка та впровадження буде прискорено. Серійна версія нової української ракети матиме дальність, можливо, навіть понад 700 км. Це не лише посилить можливості ЗСУ, а й допоможе українській оборонній промисловості, яка постраждала від ударів російських окупантів.

Про які нові українські ракетні комплекси, ракети, говорить бригадний генерал Баранов?
Швидше за все, ці системи створюються на основі рішень, використаних раніше при створенні українського оперативно-тактичного ракетного комплексу на базі твердопаливної балістичної ракети "Гром-2" або при створенні протикорабельного ракетного комплексу "Нептун".