Андрій Проценко з особистим рекордом сезону здобув «срібло» на міжнародному турнірі в Італії: результат

1 год назад 0

Друга медаль для українських стрибунів в Італії.

Український стрибун у висоту Андрій Проценко здобув "срібло" на третьому старті у зимовому сезоні 2023 року. Спортсмен посів друге місце на міжнародному турнірі, що пройшов в італійському Удіне.

Проценко був одним з двох українців, що змагалися в Удіне. У жіночих стрибках у висоту виступала Ірина Геращенко, яка закінчила змагання перемогою з результатом 1.93 м.

Для 34-річного Проценка старт в Удіне був другим за останні п'ять днів. На початку лютого український стрибун змагався у польській Лодзі, де посів третє місце з результатом 2.15 метра.

В Удіне Проценку вдалося оновити особистий рекорд сезону. Виступи у секторі український стрибун розпочав з висоти 2.04 метра і далі долав з першої спроби планки 2.12, 2.16 та 2.20 м.

Перед наступною висотою 2.24 метра у секторі залишилися лише три стрибуни: крім українця за перемогу боролися кубинець Луїс Енріке Заяс, а також італієць Едоардо Стронаті, який переніс висоту з 2.20 м на 2.24 метра.

Подолати планку 2.24 м вдалося лише Проценкові та Заясу, причому на відміну від кубинця, який для цього виконав два стрибки, українець зміг взяти висоту лише з третьої спроби.

Саме додатковий стрибок на висоті 2.24 метра й визначив переможця турніру. Наступну планку 2.27 м не змогли взяти обидва спортсмени, тож переможцем став саме Заяс. "Бронзу" між собою розділили італієць Марко Фассінотті та болгарин Тіхомір Іванов.

Стрибки у висоту. Чоловіки

• 1. Луїс Енріке Заяс (Куба) — 2.24 м
  • 2. Андрій Проценко (Україна) — 2.24 м
  • 3. Марко Фассінотті (Італія) — 2.16 м
  • 3. Тіхомір Іванов (Болгарія) — 2.16 м

Результат Проценка в Удіне — його найкращий результат сезону в приміщенні. Востаннє вище за 2.20 м Проценко стрибав ще у лютому 2022 року на змаганнях у Банській Бистриці (2.25 м).

Усі подіуми Андрія Проценка у 2023 році на міжнародних турнірах

• 29 січня. Стокгольм, Швеція — "золото" (2.20 м)
  • 4 лютого. Лодзь, Польща — "бронза" (2.15 м)
  • 9 лютого. Удіне, Італія — "срібло" (2.24 м)

Хто такий Андрій Проценко

• 34-річний український легкоатлет з Херсона, що спеціалізується на стрибках у висоту.
  • Срібний призер чемпіонату Європи 2014 року та бронзовий — 2022-го.
  • На чемпіонаті світу в Юджині Проценко завоював свою дебютну медаль світової першості — "бронзу", здобуту завдяки стрибку на 2.33 метра.
  • Найкращі особисті результати у кар'єрі Андрія Проценка показав у 2014 році: 2.40м — відкрите повітря та 2.36м — у приміщенні.