Депутати Херсонської обласної ради продовжують справу попередників, намагаючись об’єднати бібліотеки

3 месяца назад 0

Користуючись воєнним станом та непевною ситуацією в місті, яка негативно підкріплюється постійними обстрілами та скидами вибухових пристроїв з дронів, депутати Херсонської обласної ради зібрались онлайн і вирішили об’єднати бібліотеки, які знаходяться у підпорядкуванні Херсонської обласної ради: Дитячу обласну бібліотеку імені Дніпрової Чайки та Херсонську обласну юнацьку бібліотеку імені Бориса Лавреньова.

Поки що рішення не остаточне, воно тільки пройшло голосування в комісії з комунального майна та в “гуманітарній” комісії.

Рішення, знову ж таки, онлайн, прийматимуть депутати Херсонської обласної ради. І не факт, що вони погодяться на “злиття” двох з трьох бібліотечних закладів. Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара, яку, як і бібліотеку Дніпрової Чайки, обстріляли окупанти, залишається окремо від об’єднання дітячої та юнацької.

Раніше, коли подібні дії хотіли провести у 2020 році депутати Херсонської міської ради, виник скандал, бо приміщення бібліотек намагались виставити на приватизацію, підробивши список об’єктів при подачі на голосування (87 об’єктів замість 12). Тоді могло скластись чітке враження, що виведенням ласих шматочків майна з комунальної власності займалась організована злочинна група, яку в упор не помічала херсонська поліція: начальниця міського управління культури Лариса Косенко (нині — колаборантка, втікла на лівий берег з чоловіком-колаборантом Сергієм Черевком), очільниця Управління комунальної власності Аліса Вербицька (колаборантка, втекла на лівий берег), депутат Херсонської міськради Артем Кияновський (директор “Школи гуманітарної праці” Херсонської облради, колаборантом не став, не доведено), депутат Херсонської міської ради Назарян та інші зацікавлені особи.

Сподіваємось, цього разу подвійного чи потрійного інтересу у об’єднанні бібліотек і вивільненні приміщень не буде. А якщо раптом подібне виявиться, у громадськості Херсона вже є робочі механізми протидії, які були відпрацьовані в рамках громадянської кампанії #РятуймоХерсонськіБібліотеки.