Весняний авітоміноз. Які симптоми свідчать про нестачу вітамінів
3 года назад 0
Найчастіше ми відчуваємо загальну слабкість та втому весною та восени, коли не отримуємо достатню кількість корисних елементів та вітамінів. Але як зрозуміти — які ж саме вітамінів бракує?
Вітамін А.
Дефіцит вітаміну А проявляється в порушенні сну, стомлюваності, головними болями. Зовнішніми симптомами є сухість слизових оболонок і шкіри, а також шкіра, схильна до запальних реакцій, гнійничкові вугрів і висипань; волосся тьмяне і сухі, проблеми з зором.
Вітамін В1.
Симптомами дефіциту B1 є порушення функцій серцево-судинної і нервової систем, стомлюваність, дратівливість, головні болі, свербіж шкіри. Також можливі розлади ШКТ: блювання, зниження апетиту, діарея.
Вітамін В2.
У разі нестачі вітаміну B2 в організмі загальмовується процес видалення продуктів клітинного метаболізму, знижується постачання киснем нігтів і волосся, тканин шкіри, погіршується стан слизових оболонок. Серед найчастіших ознак є хейліт, стоматит, сухість у роті, кон’юнктивіт, зниження зору, сльозотеча, помутніння рогівки та світлобоязнь.
Вітамін В3.
Хронічна втома, гіпертонія, головні болі та нервозність.Тривалий дефіцит вітаміну призводить до ослаблення пам’яті і навіть психічних розладів, глибоких змін шкіри.
Вітамін В6.
При дефіциті вітаміну B 6 можуть відзначатися такі симптоми, як проблеми з печінкою, слабкість, дерматити та погіршення пам’яті.
Вітамін В12.
Гастрит, глосит, анемія та випадіння волосся.
Вітамін С.
Головні симптоми нестачі вітаміну С в організмі — зниження фізичної і розумової працездатності, швидка стомлюваність, слабкість. При його дефіциті кровоточать ясна, розвивається схильність до анемії, швидко з’являються синці.
Вітамін D
Нестачу цього вітаміну видає постійна втомлюваність та головні болі, часті респіраторні інфекційні хвороби, депресивний стан, сповільнене загоєння ран, затримка регенераційних процесів після хірургічних операцій, випадіння та ламкість волосся. У дітей виявляють рахіт, а у дорослих — остеопороз, підвищену ламкість кісток, хронічні м’язові болі.