Dakh Daughters на Dream ГогольFest: знайомство через «Make Up»

2 недели назад 0

Dakh Daughters з виставою «Make Up» на Dream ГогольFest.

Театральну програму фестивалю Dream ГогольFest 5 вересня відкрив «Make Up» — музично-документальна вистава від фрік-кабаре Dakh Daughters.

Здається, на сцені нічого не відбувається, актриси майже постійно сидять на своїх місцях, інколи виходять на центр сцени — розповідають історії, співають, грають на музичних інструментах, інколи обмінюються ними. І все. А ти дивишся на них широко розплющеними очима і намагаєшся не пропустити жодного звуку. І нехай їхній “фірмовий” макіяж (той make up, перед початком якого і відбувається ця сценічна дія) з’являється лише у фіналі — зараз вони без гриму, дещо незвичні, щирі та відверті. Це справжня магія сцени, створена чудовими актрисами і режисером Владом Троїцьким.

Соломія Мельник.

Історії ці дивовижні — часом смішні та безглузді, часом щемливі та зворушливі. Вигадати таке, мабуть, неможливо. Насправді — не вигадано. Точніше — не зовсім вигадано. Справжні історії, розказані актрисами, трансформував драматург КЛІМ, багато чого змінив — і вийшло документально-вигадане намисто досить інтимних розповідей, присмачене гарною музикою, піснями різними мовами, поезією, врешті решт, — в якій дівчата почуваються дуже комфортно та невимушено.

Шість неймовірних, екстравагантних, приголомшливих, енергетичних, вибухових, іронічних, вишуканих, пафосних, дивних, непередбачуваних… Загалом-то їх семеро, але карантин «вирвав» одну з колективу — Наталя Зозуль «застрягла» десь у Франції. Зате дівчата радіють, що сьогодні з ними нарешті була Ніна Гаренецька з «ДахиБрахи».

Ніна Гаренецька.

А після вистави натхненні актриси (Таня Гаврилюк, Анна Нікітіна та Наталія Галаневич) розповіли трошки про Dakh Daughters — ажде для херсонців це перше знайомство з цим колективом. І дуже сподіваємось, що не останнє.

Після вистави — героїні сцени та їхні помічниці

Отже, «народилися» вони 2012 року в стінах театру «Дах», де всі вони сформувалися як актори і як сім'я. Ідейними натхненницями створення такого незвичного жіночого музичного колективу були Анна Нікітіна і Таня Гаврилюк. Показали напрацювання режисеру Владу Троїцькому — і той пустив проект у життя. А першими Dakh Daughters побачили французи — найперша вистава була створена для гастролей у Парижі.

Але поява на світ Dakh Daughters не означала, що актриси покинули «Дах», просто це ще один пагін на творчому дереві, створеному під крилом Влада Троїцького — тож не дивуйтесь, побачивши навпроти імені актриси назву іншого проекту або зустрівши її у складі іншого колективу, пов’язаного або не пов’язаного з «Дахом»: Таня Гаврилюк, наприклад, має сольний проект «ТаняТаня», Соломія Мельник працює в дитячому фольклорному театрі «Дай Боже», Ніна Гаренецька — «четвертинка» «ДахиБрахи», Анна Нікітіна і Руслана Хазіпова у складі тріо Ragapop, що грає експериментальну електронну музику з текстами Івана Франка (до речі, вони виступали сьогодні вночі в Urban CAD)…

Анна Нікітіна.

Вистава «Make Up» дуже свіженька, створена у лютому цього року. Зіграти її встигли лише 4 рази — тричі в театрі «Дах» і один раз онлайн — в рамках транскультурного фестивалю POSTWEST. В Херсоні відбувся п’ятий показ. Для шанувальників Dakh Daughters є гарна новина: зараз готується до виходу альбом пісень з вистави «Make Up».

А сьогодні ввечері (6 серпня) Dakh Daughters постане перед херсонцями як музичний колектив (не дивуйтесь, це ж театрально-музичний гурт) і виступить в програмі вертикального концерту біля «Фрегату». Співатимуть усі свої хіти — окрім тих, що виконали вчора у виставі «Make Up».

Формат вертикального концерту, який обмежує контакти, для нас новий і незвичний. Сцена буде розташована на великій парковці перед готелем, а глядачі матимуть змогу дивитися концерт з балконів готельних номерів, в яких дозволено буде перебувати не більш ніж 5 особам.

«Для нас це буде теж нове і неймовірне, — зізнається Наталка Галаневич, — тому що в Києві вже відбувались такі вертикальні концерти, але ми не брали участь, і для нас це буде новина і так само цікаво, як і для вас».

Тож до зустрічі на музичній програмі Dream ГогольFest!

  •  

View the embedded image gallery online at:
http://vgoru.org/index.php/kultura/item/55741-dakh-daughters-na-dream-hoholfest-znaiomstvo-cherez-make-up#sigProId9705a706cc


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.