Молоді мітці з чотироьох міст проведуть змагання своїх проектів

2 месяца назад 0

Понад 150 молодих митців та миткінь віком від 16 до 22 років з чотирьох міст України — Запоріжжя, Кривий Ріг, Маріуполь, Херсон — протягом січня навчались у найкращих експертів України та США в сфері культури. Дізнавались, де черпати натхнення, як адмініструвати проєкти і де брати на них фінансування, як втілити віртуальну реальність у життя та за її допомогою вирішувати соціальні проблеми, ознайомилися з найкращими зразками культури світу та України. Під кураторством команди проєкту «Митець і місто” — громадської організації «Культрпожектор”- нанесли на гугл-мапу місця, які варті уваги мистян і мандрівників і розробили власні ідеї для їх популяризації.

Вже під час форумів виникли 53 ідеї для мистецького розвитку міст, 15 з яких дійшли до фінального пітчінгу — тобто розроблені від ідеї до покрокового втілення. І вісім переможців 6-7 березня будуть змагатися на фінальному форум-батлі за 1000 доларів СШАта ще цілу низку нагород.

Обираючи фіналістів/-ок, конкурсна комісія оцінювала:

— конкретність та деталізованість ідеї;

— вимірюваність (в часі, ресурсів, залучення людей, результатів);

— досяжність та реалістичність;

— актуальність для міста.

Тож, переможцями пітчінгу стали:

У Кривому Рогу — проєкт «Гра в місто”. Команда: Дарина Тріфонова, Олександр Петришин, Олександр Богун. Ідея проєкту — вінтерактивному форматі залучити мешканців та гостей міста до пізнання культурної, історичної та архітектурної граней Кривого Рогу для розвитку місцевого туризму.

А команда проєкту «Буккроссінг” -Кузнєцова Даніела, Кузнєцова Світлана, Блюдо-Давидов Микита – мають мету встановити ковану шафу зі скульптурою сови в центрі міста для розвитку буккроссінгу і як орієнтиру місця проведення культурних заходів.

У Херсоні проєкт»Обережно, зелена зона» Лідії Білецької передбачає нанесення на фасад будівлі принту зелені з метою привернення уваги до незадовільного стану архітектури у місті.

Арсеній Шандрополь в проєкті «Станція 42» планує створити творче об’єднання та бренд для локальних творців культурного продукту.

Ідея проекту «Ширше» Маргарити Закревської полягає у створенні першого в Запоріжжі AR-об‘єкту і додатку, що слугуватиме онлайн-гідом по місту і тим самим буде приваблювати туристів і робити знайомство з мистецтвом і діячами мистецтва ще простішим.

Команда проєкту «Відкрита галерея» — Андрій Христич, Марія Вишедська, Маргарита Закревська, Данило Косодій, Оксана Ляшенко, ІринаРогова – планує організувати виставку художників у Запорізькому обласному центрі молоді з подальшим розміщенням тимчасових «екомуралів» з найкращими роботами на будинках міста.

У Маріуполі проєкт «Я пишаюсь» Александри Кравченко передбачає створення граффіті, завдяки яким можна буде дізнатися про видатних людей міста.

Команда проєкту «Сліпі плями» — Валерія Павленко, Сергій Лисюра, Кіра Есмонд, Павло Степаненко, Єва Сігачова – планує створення в покинутих спорудах міста поп-арт галерей з роботами талановитих, але поки що невідомих митців та миткинь.

Фінальний форум відбудеться онлайн 6-7 березня. Тож, вболіваймо за своє місто і зміни в ньому!

Проєкт «Митець і місто” реалізується громадською організацією «Культпрожектор” за підтримки Посольства США в Україні.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.