«Щоденник художника»: у Херсоні експонують роботи живописця Віталія Раковича

6 дней назад 0

Художник і водночас педагог. Першу експозицію своїх робіт херсонець Віталій Ракович презентував багато років тому, тільки-но став членом Національної спілки художників України. З того часу були й інші експозиції. Роботи митця є в Херсонському художньому музеї ім. О.О. Шовкуненка і в приватних колекціях за кордоном. Великий же вернісаж, майже на сім десятків картин, у житті автора вперше.

Виставка «Щоденник художника» відкрилася в досить незвичному, як для такого заходу, місці – у будівлі Херсонської обласної державної адміністрації. З іншого боку, тут багато простору, на таких стінах читатиметься будь-яка експозиція. Виставку презентовано в рамках проекту «Мистецтво на зламі тисячоліть», куратором якого  виступив Херсонський художній музей ім. О.О. Шовкуненка. До вернісажу увійшли роботи Віталія Раковича, створені останніми роками.Пейзаж, натюрморт, портрет… Відмінне відчуття кольорів і світла. Ніби й не пензлем і фарбами це створено, а зафіксовано фотокамерою. На одній із картин – херсонський телеоператор Іван Омельчук, робота зветься «Холостяк». Прототип присутній на виставці і жартує – його статус в особистому житті вже декілька разів змінювався, а от схожість портрета, вона залишається незмінною. В цьому і є філософія Віталія Раковича – зобразити на полотні правду, людей і життя, якими вони є. І водночас залишити якусь недосказаність.

-Мені цікаво, щоб була драматургія в роботі і якась незакінчена дія, загадка, щоб глядач міг  зчитувати по-своєму, додумати щось. Щоб шукав асоціативний ряд, з тим, що відбувалося в його житті. Десь набираюся певних вражень. Скажімо, поїхав на море. В нотачничок накидав собі. Потім зробив декілька етюдів, фото, і я можу з цим працювати. Так виокремлюю головне від другорядного, щоб створити цілісність , — розповів автор.

Зараз Віталій Ракович викладає в Херсонському державному університеті, випускником якого є. Він завідувач кафедри образотворчого мистецтва, кандидат педагогічних наук. А міг би мати свій ресторан… Бо колись фахово опанував технологію приготування їжі. На професійну ж мистецьку стежку Віталія спрямував батько – відомий на Херсонщині журналіст Володимир Ракович, на жаль, нині покійний. У синові, який малював з дитинства, не розгледіти Божий дар він не міг. Під час відкриття виставки художник із сумом говорить – сьогоднішня подія батька б дуже тішила… Виставка «Щоденник художника» триватиме три місяці. Звісно, облдержадміністрація – не галерея, і великі екскурсійні групи туди просто не пропустять. Втім, для перегляду вона доступна, варто лишень попередити охорону державної установи, що йдете на експозицію.

Марина САВЧЕНКО, Новый день


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.