Сьогодні – Всесвітній день театру

2 года назад 0

Це свято встановлене в 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (International Theatre Institute, ITI) і щорічно 27 березня відзначається Центрами ITI і міжнародними театральними товариствами. Традиційно він проходить під єдиним девізом: « Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами », пише Голос.ua.

Діяльність Міжнародного інституту театру, згідно з його статутом, спрямована на « зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої співпраці всіх театральних діячів світу ». Перше міжнародне послання на честь Всесвітнього дня театру було написано в 1962 році французьким письменником і художником Жаном Кокто (1889-1963).

Сьогодні Міжнародний інститут театру при ЮНЕСКО – найбільша в світі неурядова організація, що займається виконавським мистецтвом. Національні центри, регіональні ради і комітети представлені в майже 100 країнах світу.

Слово «театр» походить від давньогрецького слова theatron (θέατρον), що означає «місце, де дивляться». Традиційно в театрі грають два найбільш популярних жанри – комедію і трагедію, символами яких стали театральні маски.

Згадка про першу театральну постановку датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті, сюжетом послужили образи єгипетської міфології – історії бога Осіріса. Це було зародженням довгого і міцного зв’язку між театром і релігією. У стародавній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. Давньогрецькі театральні вистави також використовували міфологічні образи.

Міжнародний день театру – це не просто інтернаціональне професійне свято майстрів сцени і всіх працівників театру, це свято мільйонів небайдужих глядачів. І, звичайно ж, з нагоди цього чудового Дня в театрах багатьох країн світу проводяться різні театральні фестивалі, святкові постановки і покази кращих вистав, а чиновники і представники громадськості не скупляться в цей день на привітання і компліменти, адресовані працівникам театрів і художніх колективів. 

 


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.