До початку опалювального сезону Херсонщина отримає додатковий газ з нової свердловини

3 недели назад 0

омпанії групи «Нафтогаз України» достроково завершили буріння нової свердловини на Стрілковому газовому родовищі на Арабатській стрілці на Херсонщині і отримали приплив газу, який дозволить покрити зимовий дефіцит газу для споживачів міста Генічеська та Генічеського району, що виникав у минулі морозні роки. ДАТ «Чорноморнафтогаз» планує за два місяці почати видобуток із нової свердловини. На початковому режимі експлуатації свердловина даватиме до 10 тисяч кубічних метрів газу на добу, з подальшим нарощуванням видобутку до 20 тис. кубометрів.
Продування свердловини №87 на Стрілковому родовищі Фото: investigator.org.ua
Про буріння нової свердловини для збільшення видобутку газу на Стрілковому родовищі та плани ДАТ «Чорноморнафтогаз» щодо забезпечення населення Генічеського регіону блакитним паливом йдеться у випуску програми «Питання національної безпеки з Валентиною Самар» (проєкт Центру журналістських розслідувань), знімальна група якої першою побувала на місці нової свердловини.
Нова експлуатаційна свердловина на Стрілковому родовищі була пробурена вперше з 1983 року. На відміну від своїх попередниць свердловина №87 знаходиться не в Азовському морі, а на суші – посередині коси Арабатської стрілки. Бурильні роботи на замовлення «Чорноморнафтогазу» виконало Стрийське управління «Укрбургаз», що є філією АТ «Укргазвидобування». Фахівці називають свердловину складною, але закінчили роботи достроково.
«Свердловина була забурена 21 липня, закінчена терміном у 27 днів. Складність свердловини полягала в тому, що її вперше бурили під кутом у 81 градус. Наше завдання було з берега потрапити в море. Можна сказати, ми з такою складністю зустрілись вперше. Наразі свердловина №87 передається замовнику – «Чорноморнафтогазу», і, я думаю, що цього року вона вже буде працювати і давати газ для України», – сказав Олег Вітів, начальник бурової установки «Укрбургазу».
Геолог Петро Жукуляк як представник «Чорноморнафтогазу» супроводжує проект будівництва нової свердловини. Він говорить, що своє завдання вона виконала: «Продуктивний горизонт розкритий по стволу порядка 140 метрів, випробуваний і отриманий промисловий проплив газу, який і очікувався. Зараз свердловина знаходиться ще у випробуванні, йде очищення від фільтрату бурового розчину, і будуть проведені газодинамічні дослідження, де визначиться кінцевий робочий дебіт, з урахуванням можливостей продуктивного пласта».
За його словами, оперативні дослідження показали, що на початковому режимі експлуатації свердловина даватиме до 10 тисяч кубічних метрів газу на добу, з подальшим нарощуванням видобутку до 20 тис. кубометрів.
Світлана Нєжнова, голова правління «Чорноморнафтогазу вважає реальним запустити свердловину в експлуатацію уже до початку опалювального сезону і забезпечити безперебійне постачання газом населення Генічеського регіону.
«Перший напрямок нашої відповідальності – обслуговування Генічеська та Генічеського району. Тому що ми усі розуміємо, що це єдине родовище, яке забезпечує цей регіон, і наразі ще не побудовано газопровод, який би з’єднав ці регіони з магістральним газопроводом. Другий напрямок – це відповідальність за «Чорноморнафтогаз», нам було важливо отримати цей газ як додатковий дохід підприємства», – зазначила Нєжнова.
Центр журналистских расследований


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.