Кожний третій буде без пенсії — у 2045 році

3 недели назад 0

У Міністерстві соціальної політики змоделювали пенсійну систему України до 2045 року: лише 70% громадян будуть охоплені пенсійним забезпеченням. Головна причина — недостатність необхідного стажу.

 «Результати продемонстрували, що, якщо нічого не змінювати, не лише падатиме рівень заміщення пенсіями заробітку (до 20% до 2045 року) але і знижуватиметься охоплення пенсійним забезпеченням людей пенсійного віку (до 70% до 2045 року), переважно через недостатність необхідного стажу», — зазначили у Міністерстві.

Експерти додали, що цікавими висновками моделювання також стали наступні:

— жінки більш дисципліновані у сплаті пенсійних внесків, аніж чоловіки;

— ухиляння від сплати внесків відбувається, в першу чергу, за рахунок заниження зарплат, з яких сплачуються внески, а не за рахунок незадекларованої праці;

— найменший рівень участі у сплаті внесків по вікових когортах серед молоді, яка ще здобуває освіту, та серед людей передпенсійного віку за рахунок більш раннього виходу на пенсію.

У Міністерстві соціальної політики також повідомили, що Світовий банк проведе експертизу законопроєктів у пенсійній сфері. 

Нагадаємо, що Міністерство планує завершити індексацію пенсій і переглянути частину виплат через збільшення прожиткового мінімуму – з 1 липня та з 1 січня 2021 року. У жовтні очікується підвищення пенсій для пенсіонерів старше 75 років.

Анатолій НІКОЛАЄВ.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.