Зменшення субсидій

3 месяца назад 0

У порівнянні з січнем середній розмір субсидій в Україні в лютому знизився на 748 грн. і становив 1483 грн. 

Зменшення пов’язане зі зниженням цін на природний газ для населення в лютому, — повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

«На сьогодні розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою. Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості ‒ що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги», — пояснили у міністерстві.

Як призначається субсидія:

— для призначення житлової субсидії у загальному випадку необхідно подати лише два документи: заяву і декларацію;

— ці документи подаються до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадової особи центру надання адміністративних послуг;

— всю іншу інформацію, необхідну для призначення житлової субсидії, органи соціального захисту населення отримують за запитами від Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України, МВС, органів місцевого самоврядування та підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.

Як розраховується субсидія:

— житлова субсидія призначається у розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкової частини платежу, визначеної для домогосподарства.

Середній розмір субсидії: у грудні 2020 року — 1731 грн.; у січні 2021 року — 2231 грн.; у лютому 2021 року — 1483 грн.

Зменшення середнього розміру субсидії у лютому пов’язане з проведенням перерахунку за січень через зменшення цін на природний газ для населення у лютому та за січень 2021 року. Тобто при розрахунку розміру субсидії для громадян, які використовують природний газ, за січень було враховано інформацію про ціну на природний газ на рівні 8,5−9 грн. за кубічний метр.

Анатолій НІКОЛАЄВ.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.