У Херсоні трьох дітей вдома до виснаження довели

2 месяца назад 0

Медики Херсонської міської клінічної лікарні ім. О.С. Лучанського отримали шок. По «швидкій» з адреси у Корабельному районі до закладу доставили трьох вкрай виснажених дітей.  Стан 3-річної дівчинки та її 5-річного братика на момент надходження розцінили як тяжкий, а 6-місячного хлопчика – середньої тяжкості. У малечі гострий гастроентероколіт, гемаколіт, дефіцит ваги, у найменшої дитини ще й запущений атопічний дерматит. І це не повний перелік хвороб того, що діагностували з маленьких пацієнтів. Те, що сестричка і її братики систематично недоїдали і за ними не доглядали – очевидно. 

Разом із дітьми в лікарні лежить їхня мати. Жінці 25 років і в неї немає ані копійки. Чому склалася така моторошна ситуація і яка подальша доля малечі, що її «до ручки» довели вдома? За коментарями «Новий день» звернувся до служби у справах дітей Корабельної районної у м. Херсоні ради. Там розповіли, що дані діти перебувають на обліку, оскільки виховуються в родині, що потрапила у складні життєві обставини. Батько двох молодших живе з сім’єю, щоправда офіційно в них є тільки мати. Чоловік перебивається тимчасовим заробітком. Жінка отримує виплати на дітей. Родину не раз перевіряли, змушуючи наводити лад у помешканні. Власного житла пара з дітьми не має, винаймають будинок. Днями до служби надійшла інформація, що вже півроку сім’я не сплачує за оренду житла, а це всього 600 гривень на місяць, і власниця може її виселити. За інформацією чиновників, ані мати, ані батько дітей не пиячать. Куди ж діваються гроші, які держава сплачує на дітей і чому їх елементарно не годували як слід? Запитання риторичне. 

«Швидку» викликала мати дітей, коли в одного із хлопчиків з’явився кривавий пронос… Бригада, яка прибула за адресою, зрозуміла, що термінової медичної допомоги потребують всі діти у цій родині, тому їх шпиталізували. Наразі малюків, організм яких у перші дні елементарно не сприймав нормальну їжу, трохи відгодували. Вони ще потребують лікування. Але медики дуже занепокоєні тим, яка доля чекає на двох братиків і сестричку, і в один голос кричать, що батькам, хай ті й не пиячать, залишати малечу не можна. Та потребує посиленого харчування. Інакше стан здоров’я знову погіршиться і наступного разу врятувати можуть не встигнути. У службі у справах дітей запевнили, що зроблять усе, аби малеча не поверталася додому, де на неї чатує небезпека. Найближчим часом збереться комісія із захисту прав дитини, яка діє при Корабельній районній у м. Херсоні раді. Під час засідання збираються ухвалити рішення щодо позову до суду про позбавлення батьківських прав матері на всіх трьох дітей. А поки Феміда вирішуватиме долю сестрички та братиків, їх, після лікарні, ймовірно передадуть до Херсонського обласного центру соціально-психологічної реабілітації (колишнього дитячого притулку). Можливий, до речі і такий розвиток подій, що суд залишить малечу матері. Вона ж не п’є…

Марина САВЧЕНКО.  


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.