Андріївські вечорниці у книгозбірні

1 год назад 0

У Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара 12 грудня пройшло святкування «Андріївських вечорниць».

За традиціями наших предків, на свято «Калити», як ще називали цей день, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-те грудня ворожили.

На святкові заходи до книгозбірні завітали студенти Херсонського політехнічного коледжу та економіко-технологічного технікуму Херсонського національного технічного університету, які взяли участь у чисельних традиційних конкурсах, що зазвичай проводили в цей день наші предки. Серед них: поїдання калити, ворожіння на предметах, бій подушками, стрибки з мішками та багато інших; гра на стародавньому українському інструменті «Бугай». Студенти дізналися історію виникнення цього свята, а також розучили разом із ведучими декілька українських народних танців.

Прикрасила своїми піснями цей вечір солістка вокальної студії «Унісон» Єлизавета Полякова (художній керівник – Анна Усатюк). Заспівали та зіграли на гітарі відомі українські народні пісні для гостей книгозбірні і працівники соціокультурного сектору бібліотеки Віталіна Волкова та Костянтин Капошилін.

В кінці заходу гостей пригостили калитою, традиційною їжею та напоями, які зазвичай готують на свято «Андрія».

Студенти активно залучались до заходів. Варто зазначити, що більша частина із них була одягнена в національні українські костюми. Отже, українські традиції та звичаї продовжують жити серед нашої молоді та будуть збережені для наступних поколінь українців.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.