«Бельканто книг з оркестром»: «музична» виставка у Гончарівці

2 года назад 0

Бельканто (італ. bel canto – «гарний спів») – техніка віртуозного співу, яка характеризується плавністю переходу від звуку до звуку, невимушеним звуковидобуванням, вирівнюванням голосу у всіх регістрах, красивим і насиченим забарвленням звуку та легкістю його ведення, яка зберігається в технічно рухомих і витончених місцях мелодійного малюнку. У бельканто голос – інструмент співака.

Відділ мистецтв Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара запрошує всіх на книжкову виставку-інсталяцію «Бельканто книг з оркестром». Видання, що представлені на виставці, віртуозно оповідають про оркестрове мистецтво, а також про все, що із ним пов’язано.

До колективного музикування за допомогою різноманітних інструментів люди відчули смак багато століть тому. Ймовірно, не останню роль при цьому відігравала та обставина, при якій спільна гра великих груп музикантів була зовні дуже вражаючою та ефектною. А люди завжди любили всілякі масові видовища. Історичні пам’ятки свідчать, що область застосування оркестрової музики завжди була досить різноманітною. Оркестр звучав під час культових церемоній, військових походів і парадів, у придворному побуті.

Протягом багатьох століть склад оркестру був випадковим і нестабільним. Самостійної літератури для оркестру не існувало. Інша справа – зараз. Фонд відділу мистецтв Гончарівки містить близько 35 тисяч тільки нотних видань, не враховуючи всіх книг, так чи інакше пов’язаних з музичним мистецтвом. Серед них чималу частину становить література з оркестрового мистецтва, яку успішно використовують сучасні музиканти.

Експозиція виставки вразила всіх відвідувачів вже з перших днів своєї появи і оформленням, і змістом. Приходьте до книгозбірні за приємними емоціями й новою для себе інформацією з оркестрового мистецтва та не тільки…


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.