Декоммунизация по-каховски: в Новой Каховке открыли в нарушении закона памятный знак в честь советского маршала Блюхера

2 недели назад 0

Первым об этом событии, нарушающем в свою очередь ряд законодательных актов о декоммунизации, сообщил каховский журналист Олег Батурин: 

Між тим, у Каховці відновили пам'ятний знак, встановлений на честь окупантам і окупації України — так званий "командний пункт Васілія Блюхєра на місці боїв 1920 року".

Якщо призабули, Блюхєр — російський, радянський воєначальник-диктатор, маршал СРСР (1935), причетний до політичних репресій в Радянському Союзі.

На знімку відновленого пам'ятного знаку видно представників "Європейської солідарності", "Слуги народу", комуністів.

Отреагировали на открытие памятного знака в регионе, граничащем с оккупированным РФ Крымским полуостровом, и в Украинском институте национальной памяти. Представитель Института Павел Подобед, в частности, высказался: 

Пам'ятник окупантам поблизу з тимчасово окупованим Кримом.

Вчора на Херсонщині, у Каховці, відкрили пам'ятник російським більшовикам, які окупували Українську Народну Республіку у 1920 році. Із написом на пам'ятнику не заморочувались, тому написали прямим текстом: "Здесь находился командный пункт Красной Армии". 

Пам'ятник прославляє тих самих окупантів, проти яких воювала Армія УНР. Годі й казати, що це пряме порушення Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Ну і головне. Відкриття пам'ятника окупантам поблизу з тимчасово окупованим Кримом — це чіткий політичний сигнал РФ. Хто відправляє цей сигнал?

За даними відомого херсонського журналіста Олега Батурина, участь у російському шабаші взяли заступник голови Каховської РДА Андрій Сєров, представники "Європейської солідарності", "Слуги народу", комуністів та московських попів. 

Юрій Гусєв (Yuriy Husyev), можливо варто зробити кадрові та організацій висновки? Очікуємо на конкретні кроки в цій справі, а не просто на словесну балаканину, що "Херсонщина — невід'ємна частина України". Ваші підлеглі проводять відверто сепаратистські акції. Має бути належна реакція. 

Європейська Солідарність, Європейська Солідарність — Херсонщина, чи буде реакція партії, відповідні кадрові зміни, вибачення?


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.