Депутатська інспекція високо оцінила пункти прикордонної служби на Херсонщині

3 года назад 0

5 серпня у ході робочої поїздки з інспектування усієї протяжності державного кордону, який межує так чи інакше з Російською Федерацією і являє собою місцями потенційну, а місцями реальну загрозу, КПВВ «Чонгар» відвідав народний депутат Сергій Рудик. Він повідомив, що група його колег у свої парламентські канікули вирішила здійснити таку поїздку, метою якої є вивчення стану справ на розподільчій території, умов несення служби прикордонниками та проблемних питань, які потребують уваги з боку законодавчої гілки влади.

Вже відвідано кордон у Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій областях. Наразі здійснюється поїздка Херсонською областю на черзі Миколаївська та Одеська. За його словами кожна область має свої особливості у здійсненні прикордонної діяльності.

Так, якщо в одних областях ми маємо реальний державний кордон, то в зоні АТО це лінія зіткнення, а на Херсонщині – адміністративна межа з тимчасово окупованою територією України. І скрізь на цій розподільчій лінії несуть службу прикордонники, але в різних умовах.

«Зрозуміло, якщо у людей там залишилися родичі. Але не розумію наших співвітчизників, які в автах з українськими номерами, проїжджають чудові курорти Херсонщини і їдуть до окупованого Криму, вистоюючи багатогодинні черги, які влаштовують російські окупаційні силовики, щоб з рук окупанта їсти пахлаву, кукурудзу. Це і є прояв тієї гібридності війни, розв’язаної сьогодні проти України Росією», – ділиться він враженнями.

Поважний гість, разом з головою Генічеської райдержадміністрації Олександром Воробйовим оглянувши контрольний пункт в’їзду-виїзду «Чонгар» відзначив його чудове облаштування, порівняно з іншими прикордонними пунктами на лінії розмежування, які знаходяться за межами області. Всі пости тут обладнані вагончиками для особового складу, критими вольєрами для службових собак та закритими сторожовими пунктами для вартових. Територія надійно захищена прикордонною оглядовою вежею, обнесена стіною колючого дроту з контрольно-слідовою смугою, на загрожуваних дільницях виставлені барикади з кам’яних блоків, пропускні шлагбауми посилені непомітними відразу засобами проти несанкціонованого навального прориву автотранспорту – перешкодою з гостряками, яка приводиться у дію простим натисканням важеля.
Крім надійного захисту, пункт забезпечує комфортні умови й громадянам, які перетинають його. Він обладнаний критими пішохідними доріжками, які захищають від негоди та спеки, критим павільйоном у якому крім можливості перекусити можна отримати першу допомогу та необхідну інформацію.
Як зазначив голова О.Воробйов все це обладнано на порожньому місці силами самих прикордонників за підтримки райдержадміністрації без залучення видатків з державного бюджету.

В 2014 році при окупації Криму росіянами тут стояли їх військові пости. Після того як вони відійшли звідси, то залишили після себе ущент понівечені споруди, які і зараз стоять непридатні до використання. Також на виході з КПВВ височіє фешенебельний готель «Чонгар», покинутий його колишнім власником головою Генічеської РДА за часів Януковича Сейтумером Німетулаєвим. Він, як і його колишній «хазяїн» зрадив присязі і втік до Криму, перейшовши на бік окупанта.
Як зазначив нинішній очільник району ми подали до суду і до прокуратури про вилучення цієї будівлі до державної власності, оскільки вона побудована незаконно на неоформленій земельній ділянці. І її можна було б використати для потреб КПВВ.

Сергій Руденко підтримав ініціативу районної влади і пообіцяв сприяти цьому зі свого боку, бо ситуація коли: «Прикордонники змушені тулитися у вагончиках, а поруч стоїть готель, колишнього голови який зрадив присязі і зараз в Криму закликає проти України», – за його словами є ненормальною.

Він також поспілкувався з представниками кримськотатарського батальйону «Аскер», які в якості громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону допомагають прикордонникам у здійсненні контрольно-пропускного режиму. 

«Відрадно бачити, що замість протистояння та з’ясування хто гірший, а хто кращий налагоджено дієву співпрацю між представниками прикордонної служби та корінного народу Криму», – відзначив народний депутат.

Під час перебування інспекції на «нулівці», де українські прикордонники безпосередньо межують з окупаційними, наші прикордонники зафіксували з їх боку своєрідний «рекорд» пропускної здатності. 

Побачивши телекамери та зметикувавши, що це якась серйозна перевірка окупанти за 10 хвилин пропустили 32 авта, хоча зазвичай змушують їх стояти в черзі годинами, звинувачуючи в повільному проходженні контролю саме українську сторону. 

Насправді ж за словами прикордонників вони максимально швидко сприяють проходженню усіх процедур, передбачених українським законодавством. В чому ми могли пересвідчитися на власні очі.

Перед цим депутат побував на прикордонному пункті на Арабатській стрілці біля села Стрілкового, а після КПВВ «Чонгар» відвідав КПВВ «Каланчак» і вирушив далі на Миколаївщину.

Херсонська ОДА


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.