Громади Херсонщини отримали 9 мільйонів гривень податку на нерухомість

3 года назад 0

За два місяці поточного року до місцевих бюджетів області надійшло 9,2 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки. Майже всю суму 8,8 млн грн. або 96% від загальної суми надходжень сплатили суб’єкт и господарювання — юридичні особи Херсонщини. Це в 1,7 рази або на 3,6 млн.грн. перевищує минулорічний показник. Фізичні особи — громадяни перерахували в три рази або на 0,3 млн.грн. більше податку на нерухоме майно, ніж торік. Їх внесок до бюджетів громад області склав 0,4 млн.грн.

Нагадаємо, в 2018 році власники нерухомості – фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно за звітний 2017 рік.

Так, підпунктом 266.5.1 Податкового кодексу України (далі ПКУ) передбачено, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1кв. м бази оподаткування.

Мінімальна заробітна плата на 1 січня 2017 року визначена у розмірі 3200 гривень. Отже, граничний розмір ставок, передбачений для розрахунку податку в 2018 році за звітний 2017 рік не може перевищувати 1,5%, або 48 грн за 1 кв. м бази оподаткування.

Також, сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями) (п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).

Водночас, п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ встановлено, що пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.