Херсонщина святкує День Соборності України

4 недели назад 0

Сьогодні, 22 січня, наша держава відзначає День Соборності України. З нагоди свята у Херсоні біля погруддя Тараса Шевченка відбувся урочистий захід.

Цьогоріч мешканців Таврійського краю з цією визначною датою вітали перший заступник голови Херсонської обласної ради Василь Зеленчук, керівництво Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонської міської ради, а також почесний гість – голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, який перебуває в обласному центрі з робочим візитом.

У своїй промові Василь Зеленчук відзначив, що День Соборності – одне з найвизначніших свят нашої країни, яке демонструє єдність громадян з різних куточків держави. Перший заступник голови Херсонської обласної ради висловив сподівання, що вже найближчим часом Україна знову стане цілісною державою.

«Я щиро вітаю усіх херсонців, мешканців області та усіх українців з цим важливим святом. Наша держава пережила чимало сумних подій, які вплинули на сьогодення. Але ми завжди вірили у світле майбутнє та боролись за нього. Саме тому я щиро сподіваюся, що найближчим часом ми знову будемо єдиною країною – від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня» , – відзначив Василь Зеленчук.


Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков акцентував увагу на тому, що мешканці Херсонщини, яка межує з тимчасово окупованим Кримом, чудово розуміють складність ситуації, у якій опинилася Україна. Проте, за його словами, спільними зусиллями наша держава зможе подолати такі негаразди.

«Ми пройшли дуже важкий шлях, щоб отримати незалежну, велику й гарну країну. Я думаю, що наша держава, наші люди, наша велика родина зможуть зробити так, щоб через деякий час ми знову були єдиною цілісною державою зі своїми успіхами, зі своїми досягненнями, зі своєю історією, зі своїм щасливим майбутнім» , – вважає Дмитро Разумков.

За традицією, після виступів представників влади, присутні на святковому заході поклали квіти до погруддя Тараса Шевченка – видатного письменника, який своєю творчістю пробудив в українцях національну самосвідомість.

Нагадаємо, 22 січня 1919 року відбулося проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, який було засвідчено Універсалом про об’єднання вказаних республік в єдину Велику Україну. Відповідно до Акту Злуки, Українська держава ставала гарантом загальнонаціональних інтересів усіх українців. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.