Кабмін пропонує звільнити старих вчителів зі шкіл… Погрожує штрафами

10 месяцев назад 0

Уряд запропонував парламенту новий закон, що регулює шкільну освіту. Одним із напрямів такої реформи стане переатестація та сертифікація вчителів. Про це повідомляє "ЗіБ".

Згідно з проектом закону «Про повну загальну середню освіту» (№10204) 12-річне навчання та 12-бальна система оцінок стають стандартом.

Директора школи обиратимуть на конкурсних засадах строком на 6 років. Причому в одній школі особа зможе керувати не більш як 12 років поспіль. Також передбачена низка заборон для зайняття керівної посади.

Після набрання чинності цим законом усі безстрокові договори з директорами шкіл (ліцеїв, гімназій) мають бути розірвані та укладені контракти на 6 років. Так само вчинять із педагогами, які отримують пенсію за віком. З ними також укладатимуть контракти на строк від 1-го до 3-х років. Незгодних із новою системою Уряд пропонує звільняти.

Ті, хто залишиться працювати, будуть зобов’язані пройти атестацію та сертифікацію. Отримання сертифікату дасть право на доплату в розмірі 20% до посадового окладу. Але цих доплат позбавлять, якщо вчителя спіймають на академічній недоброчесності. У розлогому переліку дій, які підпадають під це визначення, є, наприклад, необ’єктивне оцінювання як учнів, так і колег, надання допомоги учням під час оцінювання тощо.

Між іншим, за невиконання вимог чиновників від освіти щодо усунення порушення законодавства в цій сфері передбачене покарання у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850—1700 грн.).


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.