На Херсонщині освятили камінь на честь українського козацтва

1 год назад 0

Губернатор Андрій Гордєєв взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня захисника України, Дня Українського козацтва та 526-ї річниці битви козацької флотилії під Тягинню, що відбулися у селі Тягинка Бериславського району.

«Сьогодні тут, на цьому святому для кожного українця місці, ми вкотре пересвідчуємося: Херсонщина – справжня колиска українського козацтва! Ми відроджуємо пам’ятки нашої історії, адже без них ми не зможемо написати своє майбутнє. У минулому криються відповіді на всі сучасні питання. Ми стоїмо на символічному місці, де понад півтисячі років тому українські козаки показали свою силу у боротьбі проти поневолювачів. Звідси бере початок історія козацького роду, його душа і слава. Тут народжувалися глибинні традиції, засновані на ідеалах свободи, братерства і рівності. Вірю, що особлива енергія цієї святої землі дасть нам нові сили розбудовувати рідний край і свою незалежну державу», — сказав Андрій Гордєєв.

Він вручив почесну грамоту Олександру Супруну за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відродження та пропаганду козацьких звичаїв і традицій, розвиток і утвердження Українського козацтва як історичної спільноти українського народу та з нагоди Дня Українського козацтва.

У рамках заходу відбулася церемонія освячення каменя, який було закладено на честь першої письмової згадки про українське козацтво.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.