Нардепи пропонують збільшити виплати новим пенсіонерам на 35%

2 года назад 0

Нардепи не припиняють боротьби з негативними наслідками дії окремих положень так званої пенсійної реформи. Адже, попри запевнення Уряду, новий порядок обчислення пенсій суттєво погіршив матеріальне становище тих, хто їх отримує. Про це повідомляє "ЗіБ".

У парламенті вже зареєстровані у проекти, що передбачають унесення змін до ст.25 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (№№8187 та 8187-1). В обох пропонується збільшити з 1 до 1,35% коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії. Тобто є намір відновити коефіцієнт, що діяв реформи.

Відмінність полягає в тому, що перший документ поширюватиметься лише на пенсіонерів, які мають понад 40 років стажу, а другий — фактично на всіх. Адже його будуть використовувати для періоду, впродовж якого особа була застрахована в системі державного пенсійного страхування.

Бо зменшення у формулі обчислення пенсії оцінки одного року страхового стажу тягне за собою відповідне зменшення й виплат майбутнім пенсіонерам. А це, на думку авторів проекту №8187-1, є порушенням ст.22 Конституції.

Утім, марно розраховувати, що Уряд і парламентська більшість не заблокують ініціативу. Адже не для того проводилася реформа, аби залишити видатки Пенсійного фонду на попередньому рівні


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.