Обласний художній музей Шовкуненка може потрапити під фінансування державної програми

3 месяца назад 0

Про це йдеться в офіційній інформації Херсонської ОДА.

Згідно інформації, в Україні за найближчі три роки планується відреставрувати і добудувати близько 150 культурних пам'яток у всіх регіонах країни. Це стане можливим в рамках програми Президента «Велика реставрація», на якуу цьому роцібуде спрямовано 2 млрд грн.

Про реалізацію цього масштабного проєкту, які об’єкти входять до програми та очікувані результати, говорили сьогодні під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Культура. Медіа.Туризм».

Як повідомив голова облдержадміністрації Сергій Козир, Херсонщина буде подавати до переліку програми свої заявки, зокрема реконструкцію обласного художнього музею ім. О.О. Шовкуненка, проєктно-кошторисну документацію якого було розобено коштом обласного бюджету ще два роки тому.

На жаль, сьогодні близько 70% експозиційних площ знаходяться в ремонтному стані та закриті для відвідування. Також почали руйнуватися несучі фасадні конструкції будівлі музею. В цілому, технічний стан конструкцій музею оцінюється як непридатний до нормальної експлуатації.

Херсонський обласний художній музей ім. О.О.Шовкуненка — один із тих, що може стати справді вагомим культурним, туристичним магнітом всього Півдня. Адже в музеї зберігається унікальна художня колекція, яка нараховує понад 13 000 експонатів та охоплює географічно мистецтво не лише України, а й всіх країн Європи, Балтії, Середньої Азії, Кавказу, Америки, Далекого Сходу.

Реалізація даного проєкту передбачена у Стратегії розвитку Херсонської області на період 2021 – 2027 років. Реставраційні роботи будівлі музею забезпечать:

збереження надбання українського народу – пам’ятника історії, архітектури та містобудування Херсону початку ХХ ст.;

припинення руйнування будівлі музею та загрози небезпеки руху перехожих прилеглою територією;

створення належних умов зберігання колекції шляхом встановлення сучасного обладнання;

благоустрій музейного подвір’я та проведення масових заходів і престижних культурно – мистецьких подій;

відвідування музею людьми з обмеженими можливостями.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.