Прокуратура виявила низку порушень в установах виконання покарань та вимагає їх усунення

2 недели назад 0

Проведеними органами прокуратури області перевірками встановлено низку порушень законодавства при використанні землі та державного майна. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Херсонської області.

Виявлені порушення вкрай негативно впливають на стан матеріально-побутового забезпечення та умови тримання в’язнів.

Зокрема, з 2014 року не вирішується питання щодо забезпечення конституційних прав в’язнів у Херсонському слідчому ізоляторі, які тримаються в аварійному режимному корпусі, що створює небезпеку для їх життя і здоров’я. Передбачені на вказані цілі у Державному бюджеті України на 2019 рік кошти у сумі 80 млн грн так і не надійшли, хоча на виготовлення проектно-кошторисної документації вже витрачено майже 2 млн грн.

Водночас встановлено, що для деяких посадовців державних установ, підпорядкованих Міністерству юстиції України, першочергове значення має фінансування проектів, пов’язаних із будівництвом об’єктів, нагальна потреба в яких надалі зникає.

Так, на ремонт очисних споруд та добудову лікувального корпусу однієї з установ виконання покарань області, в якій утримується чверть засуджених від ліміту наповнюваності, виділено понад 75 млн грн, з яких на виготовлення проектно-кошторисної документації витрачено близько 1 млн грн, а на будівництво – 24 млн грн. Однак, роботи на які виділено кошти, в повному обсязі не виконано, а тендерним комітетом прийнято рішення про відміну торгів у зв’язку з відсутністю подальшої потреби, попри визначення переможця тендеру. В наслідок таких дій, ймовірний обсяг завданих збитків державі сягає понад 7 млн грн.

За результатами перевірок зареєстровано два кримінальних провадження за фактами службової недбалості, а до Міністерства юстиції України через Офіс Генерального прокурора направлено листа про вжиття заходів спрямованих на недопущення виявлених порушень.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.