Сергій Соболєв: Президент та його адміністрація зривають бюджетний процес у країні

3 года назад 0

Президент та його адміністрація зривають бюджетний процес у країні.

Про це сьогодні на брифінгу у Верховній Раді заявив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Сьогодні вночі відбулось погодження ключових положень бюджету в кабінеті президента. Це безпрецедентна практика, коли голова держави втручається в бюджетний процес ще й зриває ключові програми, які йдуть на забезпечення армії, МВД, на охорону здоров’я, освіту, субсидії», – повідомив він.

За його словами, вчора стався безпрецедентний факт, коли бюджетний комітет втретє спробував поділити кошти, які отримали від перевиконання низки податкових надходжень.

«Однак голова комітету фактично був відсторонений від бюджетного процесу, а «наглядач» від Порошенка – Ніна Южаніна, яка навіть не є членом бюджетного комітету, а також представник президента в парламенті Ірина Луценко, пробували завалити бюджетний процес», – обурився парламентар.

Як зауважив Сергій Соболєв, «після нічних посиденьок в Адміністрації президента сьогодні зранку відбулася спроба протягнути нову редакцію бюджету, де ви вже не побачите 150 млн грн на громадське телебачення, ви не побачите сотень мільйонів, які виділялися на унікальні клініки ім. Шалімова та ім. Амосова, а також низку інших важливих статей, замість яких тепер забаганки президента та його адміністрації».

Народний депутат від «Батьківщини» зазначив, що завтра в парламенті останній день, коли можна буде ухвалити рішення по бюджету і це буде шанс перевірити, хто реально хоче допомогти людям, а хто зриває бюджетний процес.

Окрім того, політик обурений тим, що третій тиждень мільярди гривень лежать на рахунках держказначейства, зокрема кошти від конфіскату Януковича та 26 млрл грн від перевиконання бюджету, і ці гроші не працюють ні на людей, ні на економіку країни.

Сергій Соболєв також нагадав, що три тижні тому дві фракції – частина БПП та «Народний фронт» – зірвали ухвалення унікальних поправок до бюджету, які додавали 11 млрд грн на субсидії, мільярди на освіту, охорону здоров’я, армію та МВС: «Таким чином, цей закон відтермінований на три тижні. І вже три тижні не надходить фінансування зазначених напрямків за цими статтями».


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.